Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

[Zpět na přehled příspěvků]

Detail příspěvku:

 Autor:Tchoř
 Datum:9. 7. 2003 12:33:19
 Nadpis:Hurá do Podkováně!
 Text:Podívat se na podkováňské pivní slavnosti mohu jen doporučit. Byl jsem tam předloni, pivečko bylo skvělé, zejména sklepní dvanáctka a čtrnáctka. Romantická je i cesta k pivovaru pro ty, kteří přijedou po železnici - od zastávky Skalsko (na trati Mělník-Mladá Boleslav) se jde krásným pískovcovým údolíčkem podél zrušené trati.
Je škoda, že se pivovar dostává do ekonomických potíží právě v době, kdy má šance na slušné upevnění pozic na Litoměřicku. Na několika místech, kde se ještě do podzimu točilo litoměřické pivo, je dnes Podkováň - třeba v Žitenicích, Třebušíně a hospůdce Na Hradčanech v Roudnici n.L. (ve stejnojmenné ulici).
Doufejme, že Podkováň nestihne stejně hořký osud jako vloni litoměřický Korunní pivovar. Sám se o to snažím seč mohu - i přes občasnou bolest v ledvinách :-) (Ale po Baronce a Kalichu se mi stále stýská, byla to vynikající pivečka.)
O objektivitě a nezkorumpovatelnosti hodnotitelů z tzv. degustačních testů MFD si nedělám žádné iluze. Bohužel velká část národa, masírovaného silou médií, dosud věří blábolům, že nejchutnější piva jsou z produkce těch největších. Ale kdo si chce opravdu pochutnat, neměl by o chcanky typu Gambrihnus výčepní či Primus pohledem ani zavadit.

Ostatní reakce:

 malakin:  Slavnosti Podkováně 
>> Tchoř:  Hurá do Podkováně! 
 Petrol:  Bez nadpisu 
 Rosomák:  Skvělé podkováňské 
 regent:  Skalsko 


Vkládání příspěvků bylo dočasně pozastaveno.

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2020 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum