Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 8. 12. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

[Zpět na přehled příspěvků]

Detail příspěvku:

 Autor:ExMise
 Datum:9. 11. 2002 17:42:00
 Nadpis:Budějovický Budvar ubránil ve Velké Británii ochrannou známku BUD
 Text:Tisková zpráva:


Budějovický Budvar ubránil ve Velké Británii ochrannou známku BUD


Anheuser-Busch neuspěl s další žalobou proti Budějovickému Budvaru
ve Velké Británii


České Budějovice, 7. listopadu 2002 – Britský Odvolací soud (Court of Appeal) zamítl návrh společnosti Anheuser-Busch, která požadovala výmaz ochranných známek Budějovického Budvaru: BUD a Budweiser Budbräu.

„Velká Británie je jedním z našich klíčových exportních trhů, a proto má výsledek přímý vliv na stabilizaci a další rozvoj obchodních aktivit na tomto teritoriu,“ říká ředitel Budějovického Budvaru Jiří Boček a dodává: „Kladné rozhodnutí nás těší i kvůli vlivu na ostatní soudní případy, neboť rozhodnutí britských soudů jsou vnímána jako významná a precedenční.“

V letošním roce ve Velké Británii pivovar založil dceřinou společnost Budweiser Budvar UK Ltd. zaměřenou na import, marketing a distribuci svého piva. Za prvních 9 měsíců jejího působení se společnosti podařilo meziročně navýšit prodej v oblasti on-trade o 20 procent.

Velká Británie je jediným teritoriem, na kterém mohou ochranné známky Budweiser a BUD používat jak český pivovar Budějovický Budvar, tak i americký Anheuser-Busch. Český originální ležák Budweiser Budvar získal během let na anglickém trhu pevnou pozici, je zde prodáván v prémiovém segmentu a Britové jej vnímají jako velmi kvalitní pivo plné chuti.

„Kladné rozhodnutí z Velké Británie se řadí k dalším z poslední doby, například v Japonsku, Austrálii, na Novém Zélandu, v Jižní Koreji, ve Finsku či Dánsku, která našemu pivovaru umožňují dále rozvíjet obchodní aktivity a šířit věhlas originálního budějovického ležáku,“ sdělil generální ředitel Jiří Boček.

Pivovar Budějovický Budvar má zaregistrováno na 380 ochranných známek ve více než 100 zemích světa. Se svým obchodním konkurentem, společností Anheuser-Busch, vede v současné době 40 soudních sporů a dalších více než 40 správních řízení před patentovými úřady.

V současné době exportuje Budějovický Budvar svůj prémiový ležák, který patří k absolutní světové špičce, do více než 60 zemí pěti světadílů, a je tak jedním z nejúspěšnějších reprezentantů České republiky v zahraničí. Po 62 letech se Budějovický Budvar rovněž vrátil na trh Spojených států amerických a Kanady, kam na základě nevýhodné a pod nátlakem uzavřené smlouvy z roku 1939 exportuje svůj proslulý ležák pod alternativním obchodním jménem Czechvar.

Ostatní reakce:

>> ExMise:  Budějovický Budvar ubránil ve Velké Británii ochrannou známku BUD 


Vkládání příspěvků bylo dočasně pozastaveno.

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum