Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 22. 1. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

[Zpět na přehled příspěvků]

Detail příspěvku:

 Autor:kulpa
 Datum:10. 8. 2004 11:10:17
 Nadpis:CO2, vzduch a nadýmání
 Text:Tak jsem o víkendu vyrazil na výlet po jižních Čechách. Celou dobu jsem se motal kolem treboňských rybníků a jezer a v řadě místních hospod jsem musel ocenit kromě jiných věcí (např. krásu a sympatičnost jihočeských servírek) hlavně třeboňský Regent!

Celý tento lehce pivní výlet jsem chtěl zakončit v třeboňské pivovarské hospodě, kde jsem čekal to nejlepší z Regenta. Ale ouha. Když na mě přišla řada, došlo CO2 a pivo přestalo tect. Obsluha se pokusila vyměnit bombu, ale co čert nechtěl, i druhá bomba se ukázala prázdnou. Na telefonu nebyl nikdo, kdo by dokazal přinést další bombu, a tak jsem se se sudovým pivem rozhloučil. Moc jsem chtěl ochutnat ten kvasnicový ležák... Dal jsem si tedy lahváče. Ale nedalo mi to a zeptal jsem se, proč vlastně netlačí pivo vzduchem?

Pani u výčepu nejdřív nevěděla, co mi odpovědět, chvíli povídala něco o tom, že to tam tak prostě dělají, ale proč, to nevěděla. Nakonec z ní přeci jenom jeden důvod vylezl. Že prý si zákazníci stěžovali, že je pivo tlačené vzduchem nadýmá.
A na to jsem zůstal koukat s otevřenou pusou a zavzpomínal na ty soudky, co jsem vytlačil vzduchem a nemůžu si pomoci, mám pocit přesně obrácený. Tak se chci zeptat, je tady ještě někdo, kdo je po pivu tlačeném vzduchem nadmutější
než po pivu tlačeném CO2?

Chápu, že se rozšířilo čepování pomocí CO2 z toho důvodu, že pivo déle vydrží. Ale opravdu by nechutanlo lépe, kdyby se čepovalo z vychlazeného soudku vzduchem? (za předpokladu, že ho vyčepuju během 3 hodin, což by při tom počtu lidí, kteří seděli na tý zahrádce, nebyl problém??)
Jak tady píše Petrol, mělo by být i tak CO2 v pivu dost už z pivovaru. Tak přoč tam přidávat další?Ostatní reakce:

 mareček:  Plyn v pivu 
 Petrol:  Ono je to trochu tak a trochu jinak 
>> kulpa:  CO2, vzduch a nadýmání 
 Petrol:  O CO2 v pivu ... 
 cermon:  směsi plynů 
 Narmer:  souhlas 


Vkládání příspěvků bylo dočasně pozastaveno.

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum