Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 23. 10. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Ostatní články     |   Přehled všech článků


Sběratelé pivních etiket ocenili vratislavické pivo stříbrem

Zdroj: ČIA   

Sběratelé pivních etiket ocenili vratislavické pivo stříbrem

VRATISLAVICE NAD NISOU (ČIA) - V soutěži, kterou vyhlásili sběratelé pivních etiket a tácků, skončily na druhém místě etikety na lahvích s pivem Konrád Pivovaru Hols Vratislavice nad Nisou na Liberecku. Potvrdil to ředitel pivovaru Petr Hostaš s tím, že při hlasování klubů získaly vratislavické etikety třetí místo mezi 530 přihlášenými etiketami.
"V první kategorii jsme skončili za etiketami piva Herold a v druhé se před námi umístil ještě Budvar," upřesnil Hostaš.

Firma Hols, založená v roce 1994, se původně zabývala obchodem s nemovitostmi, leasingem a ekonomickým poradenstvím. Objekt pivovaru koupila v roce 1999 od Pražských pivovarů, které zde v květnu 1998 pro odbytové potíže výrobu zrušily. Výrobu piva ve vratislavickém pivovaru se stotřicetiletou tradicí firma Hols obnovila v květnu 2000 a začala vařit pod názvem Konrád jedenáctistupňové pivo plzeňského typu. To činí asi 60 procent produkce pivovaru, který vaří i tmavou jedenáctku, světlou desítku a dvanáctku. Pivovar letos uspokojuje poptávku již 850 odběratelů. Převážná část produkce je podle Hostaše určena pro zákazníky v Libereckém kraji. Pivovar našel odbytiště i v Praze a asi pět procent produkce vyvezl do Německa a Polska. Měsíční tržby společnosti se pohybují od pěti do sedmi milionů korun

Pivovar zaměstnává 50 lidí a jeho maximální výrobní kapacita je 230 tisíc hektolitrů piva ročně. Vloni společnost zvýšila objem výroby čtyřikrát. Ředitel Hostaš potvrdil, že loňský výstav dosáhl 60 tisíc hektolitrů. "Pivo se dobře prodává. Letos uvaříme 80 až 100 tisíc hektolitrů. Vloni bylo hospodaření firmy vyrovnané, letos se už dostaneme do zisku," řekl Hostaš.

-jak- -ph-,-ave

23.03.2002
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum