Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Ostatní články     |   Přehled všech článků


Pivo a pivovary ze světa se představí na jihu Čech

Zdroj: Listy Písecka - 27.3.2002   

MILEVSKO - S mimořádným ohlasem domácích i zahraničních návštěvníků se v loňském roce setkala výstava Svět piva 2000, kterou v Prácheňském muzeu uspořádal písecký Kroužek sběratelů pivních etiket a historie pivovarnictví. K vidění byly mimo jiné pivní etikety ze 187 států celého světa, mezi nimi i unikáty z takových zemí, jako jsou Falklandy a Marshallovy ostrovy, nebo plechové obaly z Baham a Kajmanských ostrovů.

Obdobná akce se nyní chystá v Milevsku na Písecku. Výstavu s názvem Svět piva 2002 pořádají Milevské muzeum a Kroužek sběratelů pivních etiket pod patronací Sdružení klubů ČR v prostorách Milevského muzea v termínu od 15. června do 15. září.

Hlavním zaměřením této výstavy je propagace minipivovarů v Čechách a na Moravě, dále propagace současných pivovarů v ČR i v některých exotických zemích. Budou zde i zaslané suvenýry malých pivovarů, dále plechovky, tácky, korunky a sklenice pivovarů ČR a sběratelská literatura.

V úvodní části budou návštěvníci výstavy seznámeni s krátkou historií vaření piva, s výstavem piva na celém světě. Přiložená mapa ukáže, kde všude v zahraničí ochutnali české pivo. Pro návštěvníky bude k dispozici propagační materiál zaslaný jednotlivými pivovary. Každý pětadvacátý, padesátý, stý a pětistý návštěvník obdrží pivovarský suvenýr," uvedl předseda píseckého Kroužku sběratelů pivních etiket a historie pivovarnictví Jaroslav Řehůřek.

LIBUŠE KOLÁŘOVÁ

27.03.2002
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum