Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Napsali odborníci     |   Přehled všech článků


Budvar se proti verdiktu švédského soudu odvolá

Zdroj: www.novinky.cz   

Minulý týden se americký gigant Anheuser-Busch (AB) chlubil úspěchem u švédského soudu ve sporu s českobudějovickým pivovarem Budějovický Budvar. Interpretace výsledků soudu ze strany AB však byla podle vedení českého pivovaru přinejmenším zkreslená a Budvar je připraven bránit se odvoláním.

25.3. 14:36
PRAHA - Podle českobudějovického pivovaru soud ve Švédsku nevyhověl společnosti AB v plném rozsahu žaloby. Anheuser-Busch v žalobě z roku 1999 požadovala, aby Budějovický Budvar přestal používat při prodeji svého piva ve Švédsku označení Budweiser, Budweis, Budvar a Budbräu. Okresní soud ve Stockholmu sice rozhodl částečně ve prospěch společnosti Anheuser-Busch, a to v souvislosti s užíváním jmen Budweiser a Budweis, avšak návrh na zákaz používání názvů Budvar a Budbräu soud odmítl, uvádí ve svém prohlášení Budějovický Budvar.

"Část rozhodnutí, která byla v náš prospěch, přímo podporuje naše obchodní aktivity, protože ve Švédsku prodáváme pivo pod označením Budějovický Budvar," sdělil ředitel Budějovického Budvaru Jiří Boček a dodal: "Druhou část, ve které se soud nevyslovil v náš prospěch, považujeme za chybné rozhodnutí a rozhodli jsme se proti němu odvolat. Odvoláme se i proti výši poplatku, který představuje 50% celkových soudních výloh." AB minulý týden uvedla, že Budvar musí zaplatit 100 tisíc dolarů. [ celá zpráva ]

"Účelové prohlášení o částečném úspěchu společnosti Anheuser-Busch u okresního soudu, tedy soudu první instance, přichází po definitivní soudní prohře ve Velké Británii z minulého měsíce," uvedl dále Jiří Boček. Právě na konci února se Budějovickému Budvaru v této zemi podařilo ubránit svá práva k ochranné známce BUD. Po Německu je Velká Británie druhým nejvýznamnějším trhem. [ celá zpráva ] Švédsko je podle vyjádření firmy středně velkým trhem, který v posledních třech letech zaznamenal nárůst prodejů o 45 procent.

25.03.2003
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2020 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum