Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 23. 10. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Ostatní články     |   Přehled všech článků


Češi přicházejí na chuť nealko pivu

Zdroj: www.idnes.cz   

Spotřeba nealkoholického piva v Česku pomalu, ale vytrvale roste. Ještě před třemi lety vyrobily pivovary 117 tisíc hektolitrů, loni už 152 tisíc hektolitrů.

Odborníci soudí, že za rostoucí oblibou nealko piv stojí fakt, že lidé tráví hodně času v práci, ale pivo k jídlu si odepřít nechtějí. Volí proto nealkoholické, aby měli čistou hlavu.

"Navíc lidé jezdí stále více automobily a s tím se pití alkoholu neslučuje," říká Jaroslav Čepička z Českého svazu pivovarů.

Pivo bez alkoholu už má své místo na slunci, což dokazuje i fakt, že se do jeho výroby pouštějí i malí producenti. Například Pivovar Strakonice začal s výrobou nealkoholického nektaru zhruba před půl rokem. "Nejsme velký podnik, ale chtěli jsme doplnit náš sortiment, tak aby byl co neucelenější. Snažíme se dodávat nealko pivo i do menších míst a předpokládáme, že si najde u našich zákazníků své místo," říká ředitel strakonického pivovaru Jindřich Vondřička.

Pivovary vidí v nealko pivu jednu z šancí, jak zvýšit prodej piva, který v tuzemsku dlouhodobě stagnuje. "Extrémní, téměř stoprocentní nárůst prodeje našeho nealko piva Radegast Birell v porovnání se stejným obdobím loňského roku jsme zaznamenali v červnu 2003. Až do dnešního dne vykazuje stabilní nárůst poptávky v průměru o čtvrtinu, a to jak u lahví, plechovek i čepovaného nealkoholického piva," uvedl mluvčí Prazdroje Alexej Bechtin.

Kromě birellu je jednou z nejznámějších, i když dovážených značek clausthaler. Toto nealkoholické pivo prodává bez větší marketingové podpory pivovar Krušovice. "I tak od svého uvedení začátkem devadesátých let vykazuje clausthaler geometrický růst. Proti loňsku to bude o třicet procent více," říká šéf krušovického exportu Kamil Krakeš.

18.11.2003
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum