Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Napsali odborníci     |   Přehled všech článků


České pivo slaví úspěch v Polynésii

Zdroj: iDnes   

Pivo vyrobené v českém minipivovaru mohou ochutnat i návštěvníci a obyvatelé Velikonočního ostrova v Polynésii. Přičinil se o to Výzkumný ústav pivovarský a sladařský v Praze, který nabídl chilskému partnerovi originální technologii a suroviny pro výrobu a zvítězil v soutěži.

Minipivovar s kapacitou 300 hektolitrů ročně je umístěn v jednom z nejluxusnějších hotelů na ostrově. Pěnivý mok se tam točí pod názvem Pivo Iorana. Výraz Iorana znamená v tamním jazyce univerzální pozdrav. "Čepované české pivo místním i turistům chutnalo od prvního okamžiku," uvedl expert výzkumného ústavu Tomáš Zoufalý, který pivovar uváděl do provozu.

"Oblast Polynésie byla prakticky posledním místem na světě, kde doposud české pivo chybělo," doplnil předseda Českého svazu pivovarů a sladoven Jan Veselý. Dodal, že v oblasti nebylo prakticky možné získat žádné čepované pivo. Čeští pivovarníci tak postavili v této oblasti opravdový unikát.

Obdobný minipivovar byl českými pivovarskými experty v minulosti uveden do provozu již v řadě zemí, například v australském Sydney měsíc před olympijskými hrami, v Japonsku, kanadském Torontu, v Kazachstánu, dále v některých zemích Asie a východní Evropy. Zatím nejnovějším přírůstkem je v minulých dnech instalovaný minipivovar ve Vietnamu.

26.02.2004
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2020 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum