Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 15. 7. 2020
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Napsali odborníci     |   Přehled všech článků


Budvar místo Prazdroje?

Zdroj: iDnes   

Rozdíl tří korun a padesáti haléřů na půllitru mezi dvěma nejznámějšími českými dvanáctistupňovými pivy, které se projevuje po čerstvém zdražení Prazdroje, už donutil některé majitele západočeských restaurací k úvahám, zda nemají prodávat levnější Budvar místo Pilsneru Urquell.

Rozdíl mezi budějovickou a plzeňskou dvanáctkou se ještě více prohloubil poté, co Plzeňský Prazdroj od března zvýšil ceny.

Prazdroj a nyní prodává hostinským půllitr svého prémiového piva o korunu dráž, tedy za 15,90 koruny. Plzeňský Prazdroj, který zdražil svá piva po 15 měsících - zejména kvůli růstu cen vstupů a velkým investicím - podle mluvčího Alexeje Bechtina nepočítá s žádným propadem prodeje. Firma s téměř 50procentním podílem na českém pivním trhu, očekává, že k podobnému zvýšení cen přistoupí také další výrobci.

"Volají hostinští z Karlovarska a Mariánskolázeňska s tím, že by měli zájem přejít na naší dvanáctku," řekl regionální obchodník Budějovického Budvaru, který si nepřál zveřejnit své jméno, neboť není oprávněn hovořit s médii. Důvodem je podle něj fakt, že Němci, kteří jsou častými návštěvníky těchto oblastí, Budvar znají a stále častěji se už také ohlížejí na ceny. Budvar skutečně od začátku února, kdy Prazdroj oznámil zdražení, pociťuje v západních Čechách mírně vyšší růst prodeje dvanáctky. "V tuto chvíli je předčasné něco takového hodnotit, ale již od konce minulého roku zaznamenáváme zvýšený zájem o pivo z restaurací z celé republiky," řekl vedoucí obchodu Vladimír Novák.

V Plzni se cena sudové dvanáctky Budvar, kterou nabízí pět restaurací, pohybuje kolem 22 korun za půllitr, což je v průměru o dvě korun níže, než současná hospodská cena Pilsneru Urquell. "Budvar ani Staropramen by u nás neměly šanci," uvedli shodně zástupci restaurace U Mansfelda v Plzni a domažlické restaurace U kamenného sloupu.

Další velký český pivovar Staropramen neočekává citelný přechod hostinských od plzeňské k pražské dvanáctce, neboť také tento výrobce bude také muset v dohledné době pivo zdražit kvůli rostoucím cenám vstupů. "Muselo by se jednat o výrazný cenový rozdíl, který by trval dlouhou dobu," řekla mluvčí Staropramenu Simona Krautová. S odkazem na obchodní tajemství neuvedla, za kolik nyní prodává pražský výrobce dvanáctistupňové pivo hospodským.

06.03.2004
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2020 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum