Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 22. 10. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Ostatní články     |   Přehled všech článků


Návštěvníci haly vyzkoušeli pivovod

Zdroj: iDnes   

Při zátěžovém testu v pražské víceúčelové hale Sazka Arena se vytočilo kolem šedesáti hektolitrů piva, což je zhruba dvanáct tisíc půllitrů. Zhruba tolik diváků bylo v úterý dopoledne v nové hale. Obsluha dokázala natočit jedno pivo za šest sekund.

"Podobné množství piva se spotřebovalo i při večerním testu," řekl mluvčí společnosti Bestsport Jan Vala. "Pivo má výbornou kvalitu, je vychlazené a velmi dobře ošetřené," poznamenal.

Další zátěžové zkoušky halu čekají ve čtvrtek a v sobotu, kdy se Arena také slavnostně otevře. Pivovody fungují znamenitě, ujistil Vala.

Instalovaný výčepní systém má více než tříkilometrový rozvod a dokáže vytočit tisíc piv za minutu. Vedení trubek má osm samostatných okruhů. V půlce putuje Staropramen desítka, v druhé půlce Staropramen Ležák. Pivo míří do 168 rychlovýčepů.

Rozvod piva v Sazka Areně nemá podle Pivovarů Staropramen v Evropě obdobu.

"Ani v Hamburku nebo v Helsinkách nemají nerez trubky a pivní vedení nedosahuje takové délky," uvedla již dříve mluvčí pivovarů Simona Krautová. Zařízení je podle ní investicí v řádu desítek milionů korun.

25.03.2004
Reakce na tento článek: Reaguj
LUKR: Není škoda, že se neuvádí, že celý systém byl vymyslen v české republice a je zde rovněž chráněn? Ve světě se arény staví již několik let a nikoho to nenapadlo, takto řešit rozvody! U nás je první aréna a je v ní unikátní řešení.........

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum