Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Ostatní články     |   Přehled všech článků


Slováci jsou úspěšní sběratelé etiket

Zdroj: iDnes   

Šest slovenských sběratelů, kteří mají zálibu v předmětech připomínajících chmelovou pochoutku, shromáždilo celkem téměř milion pivních etiket. Ač nejsou z klasické země pivařů, řadí se sbírkou hned za kolegy z Německa a Česka, kteří jsou v Evropě nejúspěšnější.

První místo v počtu nasbíraných etiket patří na Slovensku Ondreji Orlovskému z Košic, který jich má více než 212.000, řekl předseda sdružení sběratelů pivovarnických suvenýrů Ján Pokrievka. Spolek zastřešuje práci 400 členů v devíti klubech.

Slovenští sběratelé jsou podle Pokrievky velice čilí a pravidelně se scházejí na měsíčních burzách. "Před několika dny byla sběratelská akce v Martině za účasti více než 250 sběratelů z osmi evropských zemí," připomněl. Po etiketách tvoří druhou nejpočetnější sbírku pivní tácky. Nejlepší slovenská šestice jich vlastní kolem 65.000. "Jenom Peter Danko z obce Svinná se chlubí třiatřiceti tisíci kusy," upřesňuje znalec.

Milovníci zlatistého moku ale sbírají vše, co s pivem souvisí. Například jistý banskobystrický nadšenec skladuje doma téměř 8000 pivních plechovek. Nejvíce pohárů, téměř 1300, nasbíral další sběratel z Košic. Pivní fanda z Topoľčan se pro změnu pyšní více než 17.000 pivními uzávěry.

06.04.2004
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum