Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Napsali odborníci     |   Přehled všech článků


Mezi pivovary přibyl zámek Oslavany

Zdroj: iDnes   

Zkušební várka prvního oslavanského piva dozrává v ležáckých tancích v podzemí místního zámku. V sobotu dostanou pivaři šanci novou značku ochutnat. Na tento den je totiž naplánována ochutnávka oslavanského Templáře, kterou si nemusí její účastníci platit.

Malý oslavanský pivovar může ročně vyrobit až patnáct set hektolitrů piva.

„Bude se vařit klasicky ze sladu a chmele, vyrábět budeme český typ bez pasterizace. Dělat budeme čtyři druhy, tedy desítku, dvanáctku, kvasnicové pivo a kvasnicové filtrované. Přemýšlíme i o nějakém speciálu, třeba černém pivu. Piva již mají i své názvy, inspirovaná místem svého vzniku se podle stupňovitosti budou jmenovat Templář, Novic či Kontur,“ řekl sládek oslavanského pivovaru Petr Žák.

Nový pivovar vznikl v naprosto stejných místnostech, kde již kdysi býval. Ten původní byl otevřen v roce 1623. Ležácké sudy a klasickou spilku, v níž se pivo vařilo, vystřídaly po téměř čtyřech stech letech ve sklepích zámku nerezové tanky a digitální technologie.

„Teď ještě při zkušebním provozu vychytáváme poslední mouchy. Zkušební várku budou moci lidé zdarma ochutnávat prvního května v přilehlé Zámecké restauraci, ale i v dalších podnicích, které má stejný majitel. Tedy v podzámčí Templštýna, v Biskoupkách či Třebíči. Podle zájmu pak můžeme dodávat i jinam,“ dodal sládek.
„Na naše vlastní pivo se už moc těším, ochutnával jsem zkušební várku a je výtečné,“ uvedl místostarosta Oslavan Miloš Musil.

Obnova pivovaru není jedinou novinkou v prostorách ještě nedávno chátrajícího zámku. Nový nájemce se pustil do rozsáhlých oprav.

28.04.2004
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2020 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum