Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 25. 9. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Napsali odborníci     |   Přehled všech článků


Recenze - Pivni-tacky.cz

Internet dnes slouží lidem všech zájmů, a tak není divu, že i weby s pivní tématikou si stále více nachází své příznivce. Ke každé sklence oroseného zlatavého nápoje ale patří i tácek, bez kterého by správný pivař byl přinejmenším o něco ošizen. Jejich funkcí dnes už ale není jen zabraňovat případným kapkám omočení stolu - pivní tácky se vedle poštovních známek staly jedním z nejoblíbenějších sběratelských artiklů. A právě to je hlavním tématem stránek, o kterých bude nyní řeč - www.pivni-tacky.cz.

Web nás přivítá komplexním, přívětivým vzhledem, kterému tvoří základ dřevěné pozadí, kombinované se světlým a tmavým odstínem zelené, vše připomínající vlastně jeden takový tácek. Stránky mají pevný rozměr a veškeré informace jsou publikovány v menším okně uprostřed. Výhodou tohoto řešení je bezesporu jednotný design, ovšem malá část s textem nutí čtenáře stále rolovat a především uživatelé s nízkým rozlišením by raději uvítali nějaké jiné řešení. Na druhou stranu, jak říká tvůrce webu, návštěvník se k obsahu dostane a to je hlavní.

Jak již název stránek napovídá, cílem webu jsou především pivní tácky, a to konkrétně vlastní sbírka autora, Michala Palána. Tácky jsou v první řadě setříděny podle měst, vedle toho stojí tácky Jednoty. U každého města jsou pak bez dalších komentářů prezentovány naskenované obrázky tácků, často z obou stran, a nutno podotknout, že se jedná o velmi rozsáhlou sbírku. Pozůstatkem z dob, kdy se na rychlost načítání braly daleko přísnější ohledy, jsou ale tácky příliš malé na nějaký podrobnější průzkum a ani texty na nich si většinou nepřečteme. Díky zmíněné rozsáhlosti sbírky je ale přepracování velmi časově náročné, nicméně autor s tímto v budoucnu samozřejmě počítá. Stejně jako mezi filatelisty probíhají i mezi sběrateli pivních suvenýrů výměny a i tyto stránky nabízí jeden takový jednoduchý prodejní či výměnný formulář.

Kromě tácků je na webu umístěna i méně tradiční sbírka stojánků, která je zatím chudší, ale ke zmíněnému tématu bezesporu patří. Naopak velmi propracovaný je seznam pivovarů, který je šikovně členěn zeměpisně podle krajů a potom dále podle měst. U každého je uvedeno několik základních údajů - úplný název, adresa, telefon, e-mailová adresa a případně web - a vedle toho samozřejmě nechybí odkaz na příslušné tácky.

Na stránkách dále nalezneme seznam mnoha pivních či sběratelských akcí, spolu se základními informacemi či kontaktem na organizátory. Docela mě zde zaujala kombinace "Den dětí v pivovaru Dalešice" - na druhou stranu, jsme národ pivařů, tak proč se tomu divím? :-)

Další zajímavou částí jsou tématické články, nalezneme zde zajímavé informace o původu tácků, o historii či vaření piva, a lze si tady stáhnout i krásné pivní tapety na vaší plochu. Některé články sice obsahují jen základní informace, které již každý milovník piva dobře zná, ale pro začínající pivní přátele to mohou být určitě zajímavé věci. Jiné články jsou naopak docela podrobné a i pro zkušenější pivaře budou dobrým zdrojem informací, chtějí-li se o pivu dozvědět víc, než jen že dobře chutná. Dost se toho dozvíme třeba o druzích piva u nás, včetně stručné charakteristiky výrobků našich předních pivovarů. Bohužel článků web obsahuje zatím jen pár, trocha píle a možná nějaký nový pomocník a určitě přinesou ovoce.

Zapomenout nesmím ani na vzkazy návštěvníků, které se většinou týkají výměny tácků. Dále je zde možnost nechat si přes e-mail informovat o novinkách na webu, nebo si umístit reklamní ikonu či banner na své stránky jako vyjádření podpory tohoto webu. Z internetu jsem vyrozuměl, že web Pivni-tacky.cz pořádal soutěž o pivní tácek roku, kde návštěvníci zvolili humorně laděný kousek od Plzeňského Prazdroje - Zelený šmejd. Bohužel úplně nechápu, proč o této akci na samotném webu Pivních tácků není ani řádka.

Celkové hodnocení vyznívá velmi kladně, web má velmi zdařilý design, dobře volené barvy, zajímavý, netradiční obsah s jediným výraznějším nedostatkem - zmíněné velikosti tácků, kde ale náprava již je na cestě.

15.09.2005
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum