Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 23. 10. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Tiskové zprávy     |   Přehled všech článků


Bernard - tři piva pro každého.

Zdroj: Tisková zpráva   

Rodinný pivovar Bernard v roce 2007 dosáhl rekordního výstavu přesahujícího 156 tis. hektolitrů nepasterizovaného piva Bernard.
„Meziročně stoupl výstav pivovaru o 12,9 procenta na 156 520 hektolitrů v roce 2007, což představuje 31 304 000 půllitrů piva. Počet obyvatel trvale žijících v České republice je 10 350 000,“ počítá spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard a upřesňuje: „Každý obyvatel České republiky si tedy v loňském roce mohl pochutnat nejméně na třech nepasterizovaných pivech Bernard, to je nejvíce v celé čtyřistadesetileté historii pivovaru.“
Přitom podíl desetistupňového světlého piva Bernard klesl z 49,2 procent na 45,0 procent a naopak na domácím trhu vzrostl prodej prémiových ležáků s přísadou jemných kulturních kvasinek v originálních lahvích s patentním uzávěrem celkem o 63,7 procent. Zároveň výrazně stoupl prodej nealkoholických piv „Bernard s čistou hlavou“ světlého i jantarového. Jejich podíl na výstavu byl v roce 2006 1,43 procenta, v roce 2007dosáhl 6,21 procenta. Celkový prodej lahvového piva po červnovém zavedení originální lahve Bernard vzrostl o 57,3 procenta.V roce 2006 činil výstav piva Bernard 138,6 tis. hl.
Pivovar v Humpolci byl založen v roce 1597 a v roce 1991 zprivatizován. Vaří celkem devět druhů nepasterizovaného piva Bernard, včetně nealkoholického piva Bernard Free a Bernard Free Jantar, a to z vlastního sladu z Rajhradu.
Pivovar získal několik ocenění, mezi nejvýznamnější patří první místo v degustační soutěži České pivo 2007, pořádané Českým svazem pivovarů a sladoven ve spolupráci s Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským. V nově vzniklé kategorii nealko piv bylo Bernard Free historicky prvním nealko pivem v České republice, které tento úspěch získalo.
Pivo se expeduje přibližně do 1500 restaurací v České a Slovenské republice, dále do Švédska, Velké Británie, Finska, Ruska, Dánska, Ukrajiny, Polska, Slovinska, Austrálie, Řecka a USA.

10.01.2008
Reakce na tento článek: Reaguj
jaryk: Jantara? Okolí Pce, HK

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum