Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Tiskové zprávy     |   Přehled všech článků


Francinův ležák z Nymburka pivem České republiky 2008

Zdroj: Tisková zpráva   

Pivem České republiky 2008 se stalo opět Postřižinské pivo - Francinův ležák z Nymburka

Titul „Pivo České republiky 2008“ získal opět Francinův ležák 12%, a to v nejprestižnější kategorii prémiových piv – Světlý ležák Premium (12%). Rozhodla o tom odborná porota v rámci celostátní soutěže na českobudějovických Slavnostech piva, které proběhly ve dnech 6. - 7. června. V soutěži bylo přihlášeno celkem 44 pivovarů s více než dvěma stovkami vzorků.

Z úspěchu v Českých Budějovicích máme dvojnásobnou radost. Nejenže jsme zvítězili v nejprestižnější kategorii prémiových ležáků, ale téměř všechna naše piva se ve svých kategoriích probojovala do finále. To svědčí o vysoké kvalitě všech značek Postřižinského piva,“ komentuje umístění ředitel nymburského pivovaru Ing. Pavel Benák.
Nymburský pivovar, jehož počátky sahají přibližně k roku 1895, svůj „zlatavý mok“ spojuje se spisovatelem Bohumilem Hrabalem a především s jeho knížkou Postřižiny. Mezi jeho pivy tak kralují například Pepinova desítka, Francinův ležák nebo třináctistupňový pivní speciál Bogan, který byl na konci března tohoto roku vyhlášen Potravinářským výrobkem Středočeského kraje 2007 a v Českých Budějovicích byl rovněž ve finále.

Pivovar Nymburk vaří šest druhů světlých piv, dále piva tmavá a speciální. Do Izraele se loni začalo vyvážet dokonce košer pivo Nitro Lager Beer. V minulém roce měl výstav celkem 158 000 hektolitrů piva.

13.06.2008
Reakce na tento článek: Reaguj
Petr Novak: Vetsina ceskych piv ma kolem 4-5% alcoholu. Jestli ma Francinuv lezak 12%, tak by mel 3x tak vice alcoholu nez vetsina ceskych piv, coz by byla docela rarita. Nejvice alkoholicke pivo co jsem kdy ochutnal je Dog Fish Head 120 min IPA s 18% alcoholu, coz je velice chutne, ale neobvykle. Ma Francinuv lezak opravdu 12% nebo 12 stupnu? Kde se daji v Cechach koupit nebo ochutnat neobvykla specialni piva? Vyrabi se v Cechach takove pivo? nopetr@yahoo.com
David: Pivo
I.Klimenko, kandidát chemických věd, v současné době pracuje na vysoké škole Organické Chemie

Chmel obsahuje látky podobné estrogenu!

Účinek piva na organizmus muže:
1.Postupní záměna mužských hormonu na ženské
2.Změna hlasu, stane se tenkým
3.Změna charakteru (klidné poleháváni u televize z lahvi piva)
4.Změna postavy, zúženi ramen, ochabnuti svalu a hlavně břišních svalu, pivní břicho, rozšiřuje se pánev, ukládáni tuku jako u žen na stehnech, zvětšuji se prsa visíci, potence.
Z muže se stane meloun, břicho roste a konec usychá.

Účinek piva na organizmus ženy:
1.Zvýšena aktivace ženských organu, hyperaktivita v sexuálním živote
2.Neplodnost a další nemoci
3.Nervóznost
4.Agresivita

Pokus z krysami.
10 samců a 10 samiček umístily spolu. Místo vody jim dávaly jako pití pivo, na které si rychle zvykly, potom se sledovalo jejich chovaní. Krysy se dost aktivně množí, takže chováni krys bylo divné. Samci přestaly být aktivními, po pití piva odpočívaly. A ze samičkami se stal opak, nadmírně zvýšení sexuální aktivity, na nezájem samců se staly agresivními.
Po pitvě samiček bylo zjištěno: abnormální zvětšeni dělohy která byla zaplněna slizem, ostatní pohlavní orgány byly poškozené. Ukázalo se, že organizmus krys nebyl připraven na ten to experiment.

(Pivní alkoholizmus) je to nový termín, léčí se o hodně hůře než jiný alkoholizmus. Zvyknou si na pivo je lehčí než se zbavit závislosti. Chmel je nejbližším příbuzným konopí. Chmel také obsahuje drogy ale v menši koncentraci. Nealkoholické pivo má stejné účinky, rozdílem je jen to že má menši obsah alkoholu.

Po ukončení požívání piva, má náš organizmus sílu k obnovení svých funkcí.


Zdroj: http://www.sbnt.ru
Částeční překlad: http://www.svoboda-duxa.com/cz

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum