Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 23. 10. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Tiskové zprávy     |   Přehled všech článků


BERNARD švestka boří mýty

Zdroj: Tisková zpráva   

Ačkoliv je BERNARD s čistou hlavou švestka osvěžují nealkoholický nápoj, boduje mezi pivy. Získal totiž své první ocenění, a to na prvním ročníku soutěže speciálních a neobvyklých piv, který se uskutečnil v rámci gastronomického festivalu Znojemský hrozen 2009.

V kategorii neobvyklých piv získalo první cenu pivo BERNARD Švestka z produkce Rodinného pivovaru Bernard, které také dostalo cenu předsedy poroty za nejvíce nominací. Druhou cenu v této kategorii získalo pivo Bernard s čistou hlavou jantarové. V kategorii polotmavé a tmavé pivní speciály získalo Speciální černé pivo Bernard s přísadou jemných kvasnic druhé místo.

„Bernard švestka bourá letité mýty o chuti piva“ vysvětluje spolumajitel Rodinného pivovaru BERNARD Stanislav Bernard a dodává:“ Bernard švestka totiž není pivo, ale osvěžující nápoj vyrobený na bázi sladového nápoje.“

Celkem se přihlásilo 10 pivovarů s 26 vzorky, které hodnotilo dvacet členů poroty.

Tento typ soutěže je v České republice zcela nový a umožňuje soutěžit pivům velmi vzájemně od sebe odlišným,“ uvedl Mgr. František Frantík, předseda poroty z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s. v Praze. „Věřím, že tato soutěž bude mít pokračování i v dalších letech a již dnes mohu říci, že její další ročník chceme určitě uskutečnit,“ dodal František Frantík.

22.09.2009
Reakce na tento článek: Reaguj
Topi: Ačkoli Bernarda (alkoholického) mám rád a klidně mu dám přednost před mnoha jinými, švestka mě vůbec nenadchla. Dle mého je to pokus, který je chvályhodný, najde si svého konzumenta, ale u mě to prohrál. možná proto, že, jak praví pan Bernard, "to "Bernard švestka totiž není pivo, ale osvěžující nápoj vyrobený na bázi sladového nápoje".
Petr: To je velmi zajímave, že pivní soutěž vyhrálo něco, co se nedá vůbec pít. Nevím, kdo recepturu dával dohromady, ale to švestkové "pivo" není vhodné ani k dezertu, jak je příšerně přeslazené. A osvěžující není ani náhodou!!! Jedině, že by cílem sladkým dohnat člověka k tomu, aby dostal pořádnou chuť to spláchnout skutečným pivem. :-)
Tore : tak nevím jste odkojeni hořkým pivem ale i to sladké má své a já jej miluji a tak díky že je tady
Blanka: Dobrý den, Bernard švestka je výborný nápoj, už nemusím pít Pito a jine podobné splašky. Stejně tomu říkáme pivo a nedivím se, že bylo nejlépe oceněno. Nejsem sama, které moc chutná, je nas v mém okolí deset. Hodně síly v jeho další výrobě!!!!
Alexandr: Dnes jsem si dal švestkové nealkoholické pivo Bernard a byl jsme příjemně překvapený. Nápoj byl dobře vychlazený a velmi osvěžující. Jen doufám, že bude normálně k dostání v běžných obchodech.
Zdenka: Já Bernard švestku miluju, v létě opravdu osvěží a když přijdou mé kamarádky, tak mé zásoby jsou hned pryč :-) Myslím, že úspěch slaví tento nápoj hlavně u žen, takže jsem ráda, že na nás konečně někdo při výrobě myslel...
poetze: Bernard švestka je to najlepšie čo som za posledné roky z pivných produktov pil, svojou skvele vyváženou omamnou chuťou predčil aj Černohorského Kvasara a to už je niečo... nedám naňho dopustiť. a možno sa len mením na ženu :)
tom: tak jsem si ho konečně dnes dal k obědu,a jsem nadšen,vynikající chut,osvěžující,za volantem perfekní,vychlazené,normálně to začnu pít častěji.a to jsem pivař,chodím normálně na deset když neřídím.
ULICNIK: ...je to vynikajicí nápoj :)
Jana S.: Bernard švestka je úžasný nápoj, pro mě je to nealko pivo s nejlahodnější a nejlepší chuťí piva.
To se výrobci fakt povedlo !!!Konečně někdo udělal pivo s výbornou chutí také pro nepivaře.Není hořké a ta chuť po švestkách je prostě báječná. Vyrábějte nabízejte, je skvělé !!!
pája: Vynikající, není hořké
Jardik: Já jsem ho ochutnal někdy před půl rokem poprvé a mohu říci že si ho nyní kupuji pravidelně v Albertu,je to lahodné pivko sice nealko ale je dobré s vyjímečnou chutí a lepší než birell i když Birell je taky dobrý,ale švestka je lepší :-)

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum