Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Tiskové zprávy     |   Přehled všech článků


Něžný Barbar z Nymburka

Zdroj: Tisková zpráva   

Něžný Barbar není postavou z románu, ale je to především skvostné pivo, které svou vyváženou chutí promění každý den ve sváteční okamžik.

Nymburský pivovar, jehož počátky sahají k roku 1895, svůj „zlatavý mok“ spojuje se životem a dílem spisovatele Bohumila Hrabala, který zde prožil osmadvacet let života. Na počátku 90. let minulého století začal zdejší pivovar po dohodě s Bohumilem Hrabalem nazývat své pivo jako Postřižinské a některé značky podle postav jeho knih. Zrodil se tak i Něžný Barbar.

Něžný Barbar je poctivý, klasickou technologií vyrobený, polotmavý speciál, který je zárukou mimořádného prožitku z napití a každý den promění ve sváteční okamžik. Pivo je stáčeno do sudů i lahví. Původní stupňovitost je 13,5 %, obsah alkoholu 5,3%. Přídavkem speciálního skladu získává příjemný karamelový nádech a sytou jantarovou barvu. Tradiční technologie a prvotřídní suroviny dávají pivu plnou chuť a vznešenou sametovou hořkost. Díky pečlivě kontrolovanému kvašení v otevřených kádích a dlouhé době dokvašení v ležáckých tancích je pivo velice dobře pitelné a chuťově vyvážené. Počáteční nasládlá chlebnatá chuť postupně přechází k jemné hořkosti u kořene jazyka a vybízí k dalšímu napití.

Na zdraví a Dej Bůh štěstí našemu Postřižinskému pivečku.

08.12.2009
Reakce na tento článek: Reaguj
Vojta: Hmmm,dal bych si .) !!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum