Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Ostatní články     |   Přehled všech článků


Chotěbořské pivo zvítězilo v prestižní soutěži

Zdroj: Havlíčkobrodský deník   

Chotěboř, České Budějovice – Letos se již počtrnácté udělovaly ceny v prestižní odborné degustační soutěži „Pivo České republiky 2010“, ve které se v několika kategoriích utkávají stovky piv z celé republiky.

Pivovar Chotěboř získal zlato v kategorii Novinářské pivo za světlou dvanáctku Prémium a stříbro za nefiltrovanou dvanáctku v kategorii „kvasnicových piv“.

Prosadit se po necelém roce fungování v tak prestižní soutěži je skutečně vynikající,“ podotkl spokojený sládek chotěbořského pivovaru Oldřich Záruba, který si obou ocenění velmi váží. „Zúčastnili jsme se v pěti kategoriích, ve dvou jsme se umístili. Zlato v kategorii Novinářské pivo 2010 je skvělým oceněním, stejně jako stříbro v kategorii Kvasnicové pivo,“ usmíval se.

Chotěbořské pivo ocenili i sládci


Na prestižní degustační soutěž přivezli svá piva sládci z celkem jedenapadesáti pivovarů, degustovalo se dvě stě padesát pět vzorků. „Užívám si zejména faktu, že jsem dostal ocenění od novinářů, protože to jsou zcela nezávislí degustátoři,“ uvedl Záruba.

Soutěž se odehrávala na počátku června v Českých Budějovicích v rámci tamních slavností piva. Pivo z Chotěboře sládci moc neznali. „Není divu, vždyť naše pivo vaříme poměrně krátce. Teď je musíme nechat, aby naši klasickou českou chuť dostali pod jazyk, pak už Chotěboř budou vnímat. Každopádně naši nefiltrovanou světlou dvanáctku chválili,“ dodal sládek pivovaru Oldřich Záruba.

Ocenění kraje Vysočina


O kvalitě chotěbořských piv svědčí také nejnovější udělení certifikátu „VYSOČINA-regionální produkt“, který zaručuje vysokou kvalitu takto označeného výrobku, jeho jedinečnost ve vztahu k regionu Vysočina, výrobu tradiční technologií, z tuzemských surovin a šetrně k přírodě.

11.06.2010
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum