Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 22. 10. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Ostatní články     |   Přehled všech článků


Skupina K-Brewery zdražuje.

Zdroj: idnes.cz   

Za piva Platan a Klášter chce až o korunu víc

Pivovarnická skupina K-Brewery, která vlastní sedm menších nebo středně velkých pivovarů, zdražuje většinu svých piv o 5 procent. Cena za půllitr se zvedne až o 80 haléřů. Důvodem je hlavně zdražení ječmene.

"Průměrná výše zdražení se pohybuje okolo 5 procent. To představuje u nejprodávanějších výrobků 40 až 80 haléřů na půllitru piva," uvedl Miroslav Kaiser z mediálního zastoupení K-Brewery. Nové ceny budou platit od 1. října.

Firma podle svých slov ke zdražení přistoupila po důkladné analýze cen surovin nutných pro výrobu piva, především ječmene, ale i cen obalů a energií.

Pivo Lobkowicz se zdražení vyhne, stejně jako většina sortimentu Černé Hory. Podraží jen pšeničný ležák Velen a tmavý ležák Granát.

K Brewery vlastní a provozuje celkem 7 menších či středně velkých pivovarů - v Protivíně (Platan), v Jihlavě (Ježek), v Uherském Brodě (Janáček), v Hlinsku v Čechách (Rychtář), v Klášteře Hradišti nad Jizerou (Klášter), ve Vysokém Chlumci (Vévoda) a v Černé Hoře.

Už včera oznámil Jihlavský pivovar zdražení svého piva Ježek až o jednu korunu.

Důvodem zdražení jsou především vyšší ceny sladového ječmene. Podle obchodního ředitele jihlavského pivovaru Miloše Vostrého zdražil ječmen z původních 3 100 korun za tunu na čtyři a půl tisíce korun za tunu. Ze stejných důvodů by mohly zdražit i další tuzemské pivovary, zatím ale žádný z nich nový ceník neoznámil a signály o cenách nesmějí předem vysílat.

19.09.2010
Reakce na tento článek: Reaguj
holub: Bodejť by nezdražovali, když peníze nejsou levné a oni si museli půjčit na všechny ty nákupy regionálních pivovarů, naposledy Fuskovy Černé Hory. Jako vždy to tudíž musí zaplatit spotřebitel. Což asi jinak nejde, ale nejsem si jist, zda za své peníze dostává odpovídající kvalitu. Co vím, tak třeba Platan mnozí Jihočeši v oblibě nemají.
Anonym: Jihočeši již opět mají Platan v oblibě, hodně se zlepšila kvalita i chuť.
vaco: piva ještě pořád mají o 10% a více levnéjší než konkurence. A ta kvalita je v denšní době velmi dobrá.
Franta: Co dělají s Platanem to je neskutečné.Vše pro jeho likvidaci.Dosazeným vedením ,samotnou výrobou i obchodní politikou......
Vasek: Platan byl dobrej, zhruba od roku 2000 kdy byl zrekonstruovan, ale jak to koupil K-brewery tak se kvalita zhorsila. Nicmene porad se to da pit, ale jak mi zkazili Prach. Perlu to jim neodpustim!!
Tomík:

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum