Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Ostatní články     |   Přehled všech článků


Budvar loni do Německa vyvezl nejvíc piva ve své historii

Zdroj: E15   

Budějovický Budvar vyvezl loni do Německa, které je jeho nejdůležitější exportní zemí, nejvíce piva ve své historii. Dceřiná společnost BBI v Německu loni prodala 214.408 hektolitrů piva, meziročně o 4,7 procenta více. Dnes o tom informoval mluvčí pivovaru Petr Samec. Celkový prodej piva v Německu se přitom loni snížil o 1,7 procenta.

Německo se na celkovém vývozu pivovaru dlouhodobě podílí asi z jedné třetiny. Loni pivovar dosáhl nejvyššího exportu ve své historii. Do 58 zemí vyvezl celkem 604 791 hektolitrů piva, meziročně o 4,3 procenta více. Stal se tak druhým největším českým exportérem piva. Jeho podíl na celkovém českém exportu byl 21,4 procenta.

Největší český výrobce piva Plzeňský Prazdroj vyvezl loni 664 tisíc hektolitrů piva Pilsner Urquell, meziročně o pět procent více. Nejvyšší nárůsty zaznamenal v Německu, na Slovensku a ve Velké Británii. Přímý export plzeňského pivovaru do 56 zemí loni vzrostl o šest procent na 840 tisíc hektolitrů.
Ležák Budweiser Budvar byl loni také nejprodávanější značkou dováženého piva v maloobchodních prodejnách v Německu. Vyplynulo to z pravidelného auditu agentury The Nielsen Company. Mezi importovanými pivy během minulého roku posílil svůj tržní podíl na 13,3 procenta. Budvar byl nejdražší značkou českého piva v německém maloobchodě. Jeho průměrná cena je podle průzkumu The Nielsen Company 79 eurocentů za 0,5 litru, běžné pivo německé výroby se dá koupit za cenu pod 40 eurocentů.

28.02.2011
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum