Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 23. 10. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Ostatní články     |   Přehled všech článků


Přerovský pivovar Zubr otevřel novou stáčírnu a centrální sklad

Zdroj: Finanční noviny   

Novou stáčírnu a centrální sklad otevřel ve svém areálu přerovský pivovar Zubr. Náklady se vyšplhaly na 140 milionů korun a představují největší jednorázovou investici za posledních 20 let. Investice směřovala zejména do robotických pracovišť a stáčení piva, což umožní zvýšit výstav pivovaru.

Ředitelka pivovaru Nataša Rousková to komentuje slovy:
"Je to nejvýznamnější investice v historii pivovaru. Myslím, že to pivovar posune o velký krok dopředu. Podařilo se nám dostat pivo do jednoho centrálního skladu pod jednu střechu a vybudovat centralizovanou stáčírnu, která byla postavena přímo na míru stáčecím linkám a technologiím,".

Přerovští se chlubí tím, že technologické zázemí nové stáčírny je v Česku ojedinělé. Roboti zajišťují naskladňování plechovek a PET láhví na pás, který je dopravuje k plnění. "Jde vůbec o první zařízení v našem pivovarnictví k tomuto účelu používané," uvedla mluvčí pivovaru Hana Matulová. Roboti převzali rovněž i veškerou manipulaci se sudy.

Pivo se nyní stáčí na třech linkách s celkovou kapacitou 35.000 litrů piva za hodinu. "Plechovková linka má kapacitu 16.000 půllitrových plechovek za hodinu. Linka na stáčení piva do PET láhví má nastavenou kapacitu až na 10.000 láhví za hodinu," uvedla ředitelka. Podotkla, že pivovar nyní dokáže pružně pokrýt zvýšenou poptávku především během léta. Například během hodiny z každé ze tří linek dokáže odejít na 110 naplněných sudů. "Začíná sezona, jsme připraveni pokrýt špičky. Především v létě můžeme zvýšit produkci," dodala Rousková.

Stáčírnu se skladem začala firma budovat na začátku loňského roku na místě několik let nevyužívaných objektů garáží a ledovny. Robotický systém podle zástupců pivovaru převzal většinu těžké fyzické práce, kterou dosud dělali zaměstnanci. Projekt stáčírny a centrálního skladu je součástí desetileté etapy modernizace a rekonstrukce pivovaru, která si vyžádala 320 milionů korun.

Přerovský pivovar Zubr loni vystavil 268.000 hektolitrů piva. Zástupci pivovaru očekávají, že letos to bude mezi 270.000 až 300.0000 hektolitry. Pivovar je členem skupiny pivovarů Zubr, Holba a Litovel. Středomoravské pivovary, jejichž výstav loni dosáhl jednoho milionu hektolitrů piva, prodávají svoji produkci především na Moravě a ve východních Čechách.

17.06.2011
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum