Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Ostatní články     |   Přehled všech článků


Na slavnostech svijanského piva se bude podávat pivní zmrzlina

Zdroj: denik.cz   

Na Slavnostech svijanského piva, které se konají v sobotu 16. července, budete moci ochutnat speciální pivní zmrzlinu. Delikatesa má mít dvě příchutě – jednu po světlém Knížeti s 5,6 % alkoholu a jednu po tmavé Kněžně s 5,2 % alkoholu.

Pro oba druhy zmrzliny bylo Pivovarem Svijany dodáno 100 litrů piva. Zmrzlina obsahuje 75 % piva, bude jí vyrobeno 185 litrů, což je asi 5 180 kopečků,“ upřesňuje mluvčí pivovaru Petra Winklerová.

Bude se prý jednat o takzvaný sorbet, jehož sladkost se krásně snoubí s hořkou chutí piva. Zmrzlinu pro pivovar vyrobí královéhradecká firma Giroma Gelato, která se profesionálně zabývá výrobou zmrzliny manufakturním způsobem, tedy ručně italskou technologií.

Uvařit pivní zmrzlinu napadlo právě majitele firmy, když byl na návštěvě ve Svijanech. Má jít o republikovou premiéru, pivní slavnosti něco takového údajně ještě nezažily. „S pivní zmrzlinou jsme se na akcích tohoto typu ještě nesetkali,“ tvrdí Winklerová.

Pivní zmrzlina má být prodávána pouze dospělým, teoreticky je po ní možné si přivodit opilost. „Vzhledem k tomu, že nedokážeme přesně změřit, kolik alkoholu zmrzlina bude obsahovat, je to opravdu jen na zodpovědnosti konzumentů,“ varuje mluvčí.

Výroba pivní zmrzliny nemusí být posledním experimentem, do kterého se Pivovar Svijany pustí. V podnikové prodejně nabízí i jiné výrobky, pro něž bylo základem pivo – například mýdla a šampony. O jaký pivní výrobek půjde, si ale lidé z pivovaru nechávají zase až na další ročník pivních slavností.

Ty letošní začínají v sobotu 16. července od 13 hodin v areálu koupaliště ve Svijanském Újezdě. Pivo se bude točit ze 160 píp. Český Oktoberfest, jak se Slavnostem svijanského piva mezi lidmi přezdívá, rozduní hudba všech žánrů, například turnovských rockerů Debillheads a Veselých pozůstalých, zpívajícího právníka Doctora PP, popového hurikána Dalibora Jandy, rockého Ježíše Kamila Střihavky, Migu 21, Luboše Odháněla a Petra Spáleného.

Závěr slavností bude tradičně patřit ohňostroji. Na místě bude pro návštěvníky přichystáno velkokapacitní parkoviště a úschovna kol. Autobus pojede z libereckého autobusového nádraží, stanoviště číslo 4 v 11.00, 12.30, 14.00, 17.00 hodin a zpět až do půlnoci.

28.06.2011
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum