Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 23. 10. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Ostatní články     |   Přehled všech článků


Bernard zvedl za pololetí výstav piva o 4,1 procenta

Zdroj: E15   

"Humpolecký Rodinný pivovar Bernard uvařil v letošním prvním pololetí 101 475 hektolitrů piva, ve srovnání se stejným obdobím před rokem o 4,1 procenta více. Stotisícová hranice prodaného piva byla během prvních šesti měsíců roku překročena poprvé v historii pivovaru", sdělil dnes mluvčí podniku Zdeněk Mikulášek.

K dobrému výsledku přispělo pěkné počasí v minulých dvou měsících. Podle mluvčího pomáhá také to, že lidé preferují zajímavé druhy piv. Bernard přičítá vzrůstající výstav kvalitě svého nepasterizovaného piva, k jehož výrobě používá pivovar vlastní suroviny - slad, vodu i kvasniční kulturu. „Sladovna Bernard v Rajhradě je jedním z mála výrobců tradičního humnového sladu,“ uvedl mluvčí. V červnu pivovar expedoval 23 779 hektolitrů piva, což byl dosud jeho nejvyšší měsíční prodej. Za hranice se vozí kolem 15 procent produkce, nejvíc na Slovensko.

V minulém roce pivovar uvařil 204 474 hektolitrů nápojů. Za posledních pět let se produkce piva Bernard zvýšila o 47,5 procenta. V nejbližších dvou letech chystá pivovar investice za 65 milionů korun, a to i kvůli stoupajícímu výstavu. Během letoška bude posíleno chlazení a sanitační stanice pro čištění stáčíren lahví, sudů a přetlačných tanků. V plánu je dále vybudování sil na slad a sladovnický ječmen ve sladovně v Rajhradě. Připravuje se také posílení zdrojů vody a rozšíření kapacity tanků. Pivovar loni vykázal čistý zisk 46 milionů korun. Tržby za pivo činily 356 milionů korun.

12.07.2011
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum