Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Ostatní články     |   Přehled všech článků


Nejstarší pivovar na světě se bude prezentovat na festivalu pivních speciálů v Praze.

Zdroj: topzine.cz   

V sobotu 23. července se bude baseballovém stadionu v Praze na Markétě v rámci 1. ročníku festivalu pivních speciálů Beerketa prezentovat bavorský státní pivovar Weihenstephan. Ten byl založen v roce 1040 a je nejstarším činným pivovarem na světě.

Zajímavostí je, že jako speciální host tam budou zástupci nejstaršího pivovaru na světě Weihenstephan z Německa, kousek od Mnichova,“ uvedl za pořadatele akce Jiří Reichl.

Druhým zahraničním pivovarem bude skotský Brew Dog.

Z domácích se představí pražské minipivovary Klášterní pivovar Strahov, Jihoměstský pivovar, Tramway a Richter Brewery. Návštěvníci festivalu budou moci ochutnat také zlatavý mok z varnsdorfského pivovaru Kocour, z chýňského Pivovarského domu, z Šumavského minipivovaru ve Vimperku, z plzeňského Purkmistra a Zámeckého pivovaru Chyše. Nabídku uzavírá broumský pivovar Matuška, jehož sládek Adam Matuška je hlavním pořadatelem celé akce.

Organizátoři lákají například na Hefeweizen. „Hefe jsou německy kvasnice a slovem Weizen se rozumí pšenice, čili Hefeweizen je pšeničné, nefiltrované, svrchně kvašené pivo,“ uvádějí na svých internetových stránkách.

Festival začíná v 11 hodin. Prvním 1 500 návštěvníkům je přislíbena speciální sklenice jako dárek v rámci vstupného, které činí 150 korun.

22.07.2011
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum