Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 23. 10. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Ostatní články     |   Přehled všech článků


Sdružení za poctivé české pivo upozorňuje na dvanáctku z Budvaru

Zdroj: ihned.cz   

Po rozpačitém výsledku s Plzeňským Prazdrojem se Sdružení za poctivé české pivo vydalo do boje proti Budějovickému Budvaru. Jeho Budweiser Budvar světlý ležák má ve slovenské verzi etikety označení dvanáctky, přitom ale test švýcarské laboratoře naměřil 11,73 stupně.

Sdružení za poctivé české pivo mluví v případě Budějovického Budvaru o bezprecedentním klamání spotřebitelů a případ nepřesného označení dvanáctky na slovenské etiketě světlého ležáku Budweiser Budvar je připraveno hnát až k soudu.

Problém je, že Budvar používá pro český a slovenský trh jednu etiketu s popisem zvlášť pro český trh a zvlášť pro ten slovenský. V české verzi se v souladu se zdejšími předpisy o stupňovitosti nepíše.

V Česku platí a užívá se označení „ležák“, který má rozmezí od 11 do 12 stupňů. Český pivař si ale může číst i slovenskou verzi etikety. „Jde o bezprecedentní klamání zákazníků,“ říká předseda sdružení Jiří Žák.

Do sporu už zapojil renomované a drahé právníky. Ve sporu s Prazdrojem zastupovala sdružení kancelář Havel a Holásek, proti Budvaru táhne Žák s právníky z kanceláře Čech, Hromek, Pleskač.

V Budvaru jsou přesvědčeni, že zákazníky neklamou

U rychloobrátkového zboží jsou vícejazyčné etikety běžné. Je na nich zřetelně označeno, jaká část se pro jaký trh vztahuje. Obě verze do puntíku vyhovují všem příslušným zákonům té země, pro kterou jsou určeny,“ vysvětluje ředitel Budvaru Jiří Boček.

Případ údajné „dvanáctky“, která ve skutečnosti není dvanáctkou, už řešil soud v kauze žaloby sdružení na Prazdroj. I v případě lídra trhu a jeho značky Pilsner Urquell si nechalo sdružení udělat rozbor u vlivné švýcarské laboratoře Labor Veritas a ten ukázal, že Urquell má 11,64 procenta extraktu původní mladiny (EPM).

Jenže Prazdroj nikde neuvádí, že se jedná vyloženě o dvanáctku, a sdružení to v mimosoudní dohodě, sepsané tři dny před závěrečným jednáním soudu, uznalo.

01.08.2011
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum