Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 22. 10. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Ostatní články     |   Přehled všech článků


Do PET lahví bude stáčet i Prazdroj

Zdroj: mam.cz   

Plzeňský Prazdroj zahájil zkušební provoz nové linky na stáčení do PET láhví za 150 milionů korun. Zařízení s maximálním hodinovým výkonem až 18 000 láhví je největší jednorázovou investicí pivovaru v posledních pěti letech. Informoval o tom mluvčí největšího českého pivovaru Jiří Mareček. Investice je reakcí na měnící se požadavky českých pivařů. Ti chodí stále méně do restaurací a častěji si kupují pivo v PET láhvích domů. Podle pivovarníků nastartovala tento trend ekonomická krize a výrazné zvýšení spotřební daně na pivo od ledna 2010.

"Na prvním místě je pro nás přání spotřebitelů. Jejich preference se mění a roste poptávka po praktických baleních. Naši sládkové vaří tradiční česká piva a naším cílem je dlouhodobě nabízet spotřebitelům tu nejvyšší kvalitu jak u našich tradičních produktů, tak u novinek v oblasti balení," uvedl generální ředitel Prazdroje Doug Brodman.

"Ve stále více poptávaném PET balení nyní nabízíme značky Primus, Klasik a Velkopopovický Kozel. Nová láhev na Kozla představuje nový standard designu plastového balení v ČR. Navrhl ji známý český designér Jan Čapek," řekl Mareček. Prazdroj, který se řadu let bránil prodeji piva v plastových láhvích, v nich začal nabízet od poloviny roku 2009 nejlevnější značky Primus a Klasik. Jedenapůllitrové PET láhve jsou silnostěnné s filtrem proti ultrafialovému záření. Nejznámější značky Pilsner Urquell a Gambrinus zatím plzeňský pivovar stáčí výhradně do tradičních skleněných obalů a v menší míře do plechovek.

"PET láhve musí být z vícevrstvého materiálu, aby pivo nebylo vyšeptané, tedy, aby obalem nepronikal kyslík zvenku a z piva neunikal kysličník uhličitý," řekl ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven Jan Veselý. Podle něj je používají běžně na část produkce dánské pivovary Tuborg a Carlsberg. Sklo ale zatím vládne, i protože je levnější než silnostěnný PET. Půllitrové plastové láhve dánských pivovarů jsou podle Veselého od skleněných na první pohled nerozeznatelné.

Prodej piva v PET láhvích, jejichž rozmach začal v Česku v roce 2009, roste a letos dosahuje podílu deseti procent prodeje v obchodech a zhruba tří procent z celkových prodeje piva. Vlastní stáčecí linku si jako první pořídil Heineken, který výrazně nastartoval prodeje piva v PET láhvích v Česku, následoval ho Staropramen. Po těchto obalech sahají stále častěji i malé restaurační pivovary produkující ročně "pouze" stovky hektolitrů piva. Plzeňská firma Lukr Ingeneering, dodavatel zařízení pro pivovary a restaurace, otevře letos v Letinech u Plzně výrobní závod na tvrzené a zajímavě tvarované PET láhve.

26.08.2011
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum