Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 22. 10. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Napsali odborníci     |   Přehled všech článků


Velké Březno zvýší výstav o 100.000 na 260.000 hl ročně

Zdroj: financninoviny.cz   

Velkobřezenský pivovar zvýší výstav o 100.000 na 260.000 hektolitrů piva ročně. Pomůže mu k tomu převzetí produkce sesterského pivovaru v Krásném Březně, který mateřský koncern Heineken rozhodl uzavřít. Heineken do pivovaru ve Velkém Březně investuje během dvou let asi 100 milionů korun. Na tiskové konferenci k představení svatováclavského jednadvacetistupňového speciálu to řekl manažer nákupu a provozu společnosti Heineken ČR Milan Schramm.

Při rozhodování Heinekenu o tom, který z pivovarů poblíž Ústí nad Labem zachová, hrály roli používané technologie i poloha budov. "Rozhodli jsme se zachovat a rozvíjet výjimečnou technologii klasické fermentace ve Velkém Březně," řekl Schramm s tím, že se bude pokračovat ve výrobě značek Březňák, Zlatopramen a speciálů.

Stavu pivovaru v ústecké městské části Krásné Březno prý nepomohly ani povodně v roce 2002, pivovar ve Velkém Březně je lépe situovaný i z hlediska povodňové ochrany. "Dva pivovary v těsném sousedství není možné podporovat ani z hlediska byznysu," dodal velkobřezenský sládek Petr Hauskrecht.

Do pivovaru ve Velkém Březně se přestěhuje plnicí linka na sudy z pivovaru v Krásném Březně, který leží jen několik kilometrů proti proudu Labe. To si vyžádá letos investici 9,8 milionu korun a dalších 1,9 milionu v roce 2012. První sudy naplní v pivovaru ve Velkém Březně 1. listopadu. Pivo Březňák z Velkého Března se ke stáčení do sudů dosud vozilo do Krásného Března.

Další investice si vyžádá zvýšení kapacity pivovaru, ve varně z roku 1933 přibude pátá nádoba, zvýší se kapacita spilky i sklepa. Vylepšení vzhledu pivovaru, administrativní budovy a dodržování přísnějších předpisů vyjde na 50 milionů korun. "Chceme inovovat i venkovní vzhled pivovaru tak, abychom si připomněli staré dobré časy," dodal Schramm.

Pivo se v Krásném Březně vyrábělo od 17. století a současný pivovar funguje od roku 1867, uvádějí specializované servery. Na receptuře a ingrediencích stávajícího Zlatopramenu se nic nezmění, ujišťuje vedení firmy.

Z 54 zaměstnanců krásnobřezenského provozu nepřejde na druhý břeh Labe 26 lidí a o práci přijde i deset pracovníků z Velkého Března. Všem prý Heineken nabídne jinou práci v rámci svých českých závodů. "Jedná se o pivovary Krušovice a Starobrno nebo o distribuční centrum Louny," řekla mluvčí Heineken ČR Kateřina Beute.

Právě lounský pivovar má s krásnobřezenským velmi podobný osud. V roce 2008 spadl pod křídla Heinekenu, který tam o rok později zastavil výrobu. V areálu dnes provozuje jen distribuční centrum, zatímco původní lounské značky se vyrábějí také ve Velkém Březně. Podobně Heineken naložil i s pivovary v Kutné Hoře, Znojmě nebo ve slovenské Rimavské Sobotě.

27.09.2011
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum