Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 20. 10. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Napsali odborníci     |   Přehled všech článků


Majitel Samsonu prodal ochrannou známku Budweiser

Zdroj: PK   

Trojský kůň v Budějovickém BudvaruBudějovickému Budvaru přibyla další komplikace v boji o značku Budweiser, o tuto tradiční značku se soudí již více 30 let. Důvodem je, že Budějovický měšťanský pivovar, a.s., který vaří mimo jiné pivo SAMSON, bude patřit do portfolia zahraniční pivovarnické skupiny Anheuser-Busch Companies, Inc..

Američané koupili část již dříve rozděleného Budějovického měšťanského pivovaru. Samozřejmě ovládla tu část, kterou získala přístup k části ochranných známek na názvy Budweiser Bier. Nový vlastník patří do největší pivovarnické skupiny na světě AB InBev, nadnárodní skupina má sídlo v Belgii. Součástí byly v minulosti Pivovary Staropramen (nyní StarBev) a další pivovary ve východní Evropě. Skupina disponuje obrovským kapitálem. Ve třetím čtvrtletí roku 2011 měla skupina hrubý zisk (EBIDTA) cca 72,5 miliardy Kč.

Spekuluje se o tom, že tímto krokem si vlastně američané pomalu otevírají cestu k ovládnutí Budvaru. Podle zástupců Budvaru je patrné, že rozdělení malého Budějovického měšťanského pivovaru, a.s. a následného prodeje té části, kde jsou pouze ochranné známky patrné, že kupujícímu nešlo primárně o výrobu piva. Původní vlastník společnost Harvestor nejprve rozdělila měšťanský pivovar na samostatnou firmu Pivovar Samson, na kterou přešel majetek, technologie i zaměstnanci původního pivovaru a která nadále patří Harvestoru. Ve zbytkové části společnosti, kterou následně koupili Američané, zůstaly ochranné známky a nevelké pozemky se zdrojem vody.

Není jasné, za jakých podmínek a zda vůbec bude moci nyní Pivovar Samson dál prodávat svá piva s označením Samson a zároveň Budweiser Bier. Donath uvedl, že celá transakce souvisí s plánovanou zahraniční expanzí pivovaru. Podle ředitele Budvaru Jiřího Bočka je z transakce patrné, že Anheuser-Busch nebude v ČR vařit pivo, ale jde mu především o kontrolu ochranných známek na Budweiser.

17.01.2012
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum