Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 23. 10. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Ostatní články     |   Přehled všech článků


Zubr vyhrál Zlatý pohár Pivexu, Prazdroj vypustil Fénixe a ČD / Starobrno si trhly ostudu s prošlým pivem.

K nejdůležitějším událostem v uplynulém týdnu patří samozřejmě degustační soutěž o Zlatý pohár Pivexu. Letos, stejně jako loni, v hlavní kategorii zvítězil světlý Zubr Gold. Na druhém místě se umístil Klášter Ležák a třetí místo získal Zubr Prémium. Letos byla poprvé zavedena kategorie minipivovarů, ve které zvítězil kvasnicový ležák Rampušák 12% z Dobrušky. Hlavní soutěže se zůčastnilo 16 pivovarů se 45 značkami piv. Výsledky byly slavnostně vyhlášeny na galavečeru pivovarníků a sladovníků ČR, konaném v Brně.

Včera večer plzeňský prazdroj představil zbrusu nové pšeničné pivo Fénix. Je zvláštní svou kombinací pšeničných a ječných sladů, pomerančové kůry a koriandru. To jej dělá výjimečným – především pro věkovou skupinu mezi 18-30 lety, kterou si Prazdroj dal za cíl oslovit a zaujmout. Fénix by měl být v brzké době k dostání ve výčepních zařízeních a barech v čepované podobě za doporučenou maloobchodní cenu 25 Kč za 0,4l. Pivo by mělo být k dostání zatím jako točené, lahvování Prazdroj prozatím neplánuje.
Pivem si ovšem o tomto víkendu udělaly ostudu České Dráhy. O víkendu dostal každý cestující k zakoupené jízdence lahev piva. Kolik bylo rozdáno lahví s pivem prošlým nikdo neví, nikdo si doposud nestěžoval. Pouze na server Lidovky.cz napsala rozhněvaná čtenářka, jejiž lahev piva, kterou k jízdence obdržela, byla 6 dní prošlá. České Dráhy tvrdí, že šlo o reklamí akt pivovaru Starobrno a že tedy za tuto ostudu nenesou zodpovědnost. Že by Starobrno nemělo "nejlepší pivo na celé Moravě", jak se již léta chlubí ve svých marketingových materiálech? Patrně ne, protože začalo vařit "Nové Starobrno", které bude křtít v sobotu 3.3. v areálu pivovaru na Mendlově náměstí v Brně. Nálepka "nového piva", kterou koncern Heineken použil v Krušovicích, očividně slavila úspěch.

Ostravaru se podařilo uvařit nejsilnější pivo v jeho historii. Pivo s obsahem alkoholu 6,9% uvařil sládek Richard Kornas a jeho tým k příležitosti 115. narozenin pivovaru. Toto silné pivo se bude čepovat v hospodách od dnešního dne, to je prvního března a do obchodů v lahvové podobě by se mělo dostat příští týden. Pivo nese název STO15°. Doporučená cena by měla být 15 Kč, v hospodách pak 27 Kč.

02.03.2012
Reakce na tento článek: Reaguj
Sturm: Ostravar měl nejlepší pivo Bazal.....fotbalový polotmavý ležák 11°
MArk: Ostravar byl, je a navždy bude největší patok

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum