Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Ostatní články     |   Přehled všech článků


Pivovary lákají na pivní speciály s příchutí limonád

Trh s pivy se vyvíjí a pivovary reagují na aktuální poptávku, která se během roku obměňuje. Během vánočních svátků jsou v oblibě tmavá piva s vyšším obsahem alkoholu, často se také nakupují zahraniční značky piv, které milovníci chmelového moku během roku neochutnají. Opačným cyklickým obdobím je blížící se léto a s ním opět spojená speciální poptávka. Velkým hitem se stávají ovocná piva, jejichž nižší obsah alkoholu a osvěžující příchuť jsou příjemnou novinkou ve výběru letních nápojů. Na zákazníka se snaží zapůsobit i moderním designem plechovek, které by si mohl člověk lehce splést s energetickým nápojem. Tento marketingový tah je zaměřen převážně na mladou generaci.

Ovocná piva jsou míchána ze světlého piva v kombinaci s ovocnou limonádou nebo džusem. Důkazem oblíbenosti je loňský úspěch citronového piva Cool Lemon od Staropramenu, které se na trhu již zabydlelo. Dle odhadů by mohla ovocná piva dosáhnout až tříprocentního podílu všech prodaných piv. Přitom ještě před dvěma lety se ovocná piva prakticky nevyráběla. Vytvořila se tak zvláštní skupina konzumentů, která by pivo běžně nepila, ale v kombinaci s ovocem si ho koupí. Naopak věrní pivaři se na tato piva netváří příliš pozitivně. V Čechách má navíc pití klasického světlého piva dlouholetou tradici a tak najít na trhu mezeru a vyhranit si své klienty je dost náročné. Dle pivovarů je poptávka po těchto radlerech, jak se také tato piva nazývají, již téměř celoroční, ale je logické, že během léta jsou prodeje největší.

Po vzoru Staropramenu se chovají také ostatní pivovary. Plzeňský Prazdroj, jako největší tuzemský prodejce piva, uvedl nedávno na trh hned dva druhy piva s ovocnou šťávou – Řízný citrón a Limetka & Bezinka. Značky jsou určeny především pro občasné konzumenty piva. Pozadu nezůstal ani třetí největší prodejce piva společnost Heineken, která začala prodávat ovocné speciály Zlatopramen Radler citrón a Zlatopramen Radler pomeranč se zázvorem. V pivovaru Černá Hora ve spolupráci s pivovarem Lobkowicz zase smíchali půl napůl pivo s limonádou a na trhu se tak objevila novinka s názvem Refresh, nabízena ve dvou příchutích, limetka s pomerančem a brusinka s grepem. Staropramen chce ovšem také navázat na úspěch piva Cool Lemon a začal prodávat novou variantu s grepovou příchutí a s ovocným džusem. Právě díky úspěchu své prvotiny měl pivovar meziroční nárůst prodeje vyšší o osm procent, oproti třem procentům celého pivního trhu. Ruce si mnou i obchodníci, kteří ve svých supermarketech a hypermarketech nabízejí hned několik druhů ovocných speciálů a dle dosavadních prodejů očekávají v následujících měsících zvýšení tržeb.

Své zákazníky si nacházejí i nově vznikající minipivovary, které se snaží zákazníkovi nabídnout nejrůznější speciály, od ovocných piv, přes různé příchutě až k vysoce alkoholickým pivům. Během let 2009 a 2010 propadly prodeje piva v České republice kvůli krizi o 15 procent a to je také jeden z důvodů, proč vznikají stále nové soukromé pivovary a snaží se konkurovat velkým společnostem. Díky malému množství vyráběného piva se mohou zákazníkům přizpůsobit a nabízet jim různorodé příchutě. V nadcházejícím létě se tedy možná ještě dočkáme dalších nových značek ovocných piv.

11.05.2012
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum