Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 20. 10. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Tiskové zprávy     |   Přehled všech článků


Ferdinand je českou chuťovkou

Zdroj: tisková zpráva   

Potravinářská soutěž Česká chuťovka má své výherce. O nálepku Dobrý tuzemský výrobek každoročně soutěží celá řada výrobců. Vítězství pomáhá proniknout na trh potravinářským produktům, které splňují vysoké chuťové parametry. Přísným jazýčkům poroty letos nejvíce zachutnalo Světlé speciální pivo 15% d´Este, které vaří regionální Pivovar Ferdinand v Benešově.

Slad z ječmene od benešovských sedláků, žatecký chmel „červeňák“ a ryze české suroviny. Pivovar Ferdinand vaří jen z toho nejkvalitnějšího, navíc podle staré receptury. Kombinace, která zaujala porotu potravinářské soutěže Chuťovky roku. Střednímu benešovskému pivovaru tak udělila cenu Dobrý tuzemský výrobek. „Pro představu uvádím, že pivo vařené v CK tancích je "hotovo" za 14 dnů, ta naše 15% za devadesát, pak je to teprve pivo se skutečným řízem,“ uvedl obchodní zástupce pivovaru Václav Vyvadil. Doplnil, že tradiční technologické postupy, spodní kvašení a odpovídající ležení ve sklepích, ve výsledku dávají konzumentům pivo řádně prokvašené, nešizené, neředěné a neuspěchané. Pro Pivovar Ferdinand se nejedná o první vítězství, již dříve byl ohodnocen za polotmavý speciál Sedm kulí.

Čtvrtý ročník soutěže Česká chuťovka byl vyhlášen ve čtvrtek 18. října v prostorách Národního zemědělského muzea. Značku kvalitní potraviny uděluje Výzkumný ústav potravinářský, který zároveň určuje složení poroty. Ta o vítězi rozhoduje vždy na podzim. Cílem je pomoc menším a středním prodejcům, kteří nemohou konkurovat velkovýrobcům v nákladech na reklamu. Do soutěže se mohou přihlásit i velcí obchodníci, musí však splňovat přísné nároky na dodržování kvality.

Pro další informace navštivte stránky www.pivovarferdinand.cz a www.ceskachutovka.cz

23.10.2012
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum