Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 23. 10. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Tiskové zprávy     |   Přehled všech článků


Pivo Rebel dosáhlo historického úspěchu

Zdroj: Tisková zpráva   

Po třetí v novodobé historii získalo pivo Rebel z Měšťanského pivovaru Havlíčkův Brod a. s. ocenění na prestižní degustační soutěži v konkurenci piv z více než čtyř desítek zemí světa.

Ve středu 14. listopadu převzali zástupci havlíčkobrodského pivovaru v německém Norimberku ocenění za první místo v soutěži European Beer Star 2012 (EBS, Evropská pivní hvězda 2012). Prvenství získalo pivo Rebel Original Premium v kategorii světlých piv plzeňského typu.

Ocenění si velice vážíme, nejenom pro skutečnost, že naše pivo zvolili degustátoři soutěže jako nejlepší, ale především proto, že se jedná o náš Rebel Original Premium, který je co do výstavu pro nás nejdůležitější a má zásadní vliv na hospodářský výsledek pivovaru. Receptura tohoto piva je pro nás takřka posvátná. Zároveň je to i signál, že cesta, na kterou jsme se před pár lety vydali, je správná. Jde nám především o kvalitu a spokojenost konzumentů,“ uvedla Jana Ambrožová, ředitelka pivovaru.

Soutěže European Beer Star 2012 se v padesáti kategoriích účastnilo 1366 piv ze 44 zemí světa. Pivo Rebel Original Premium ve své kategorii nenašlo přemožitele, když ho většina ze 102 degustátorů označila jako nejlepší.
Pro mě, jako sládka, je to velmi potěšující zpráva. To, že tak význační odborníci z celé Evropy ocenili naše pivo jako nejlepší v tak významné soutěži, je pro náš pivovar veliká pocta a pro zaměstnance uznání. Ale důležitější než uznání degustátorů je pro mě přízeň našich konzumentů. Časté pochvaly, ať už stálých návštěvníků oblíbených hospůdek, nových konzumentů v restauracích či anonymní ohlasy na FB dokazují, že je pro ně pivo Rebel navzdory silné konkurenci dobrou volbou a pro nás ujištění, že pivo pro ně vaříme správně,“ doplnil Pavel Pilař, sládek pivovaru.

Současné prvenství navazuje jak na řadu domácích ocenění z pivních soutěží, jimiž se výrobky z havlíčkobrodského pivovaru pyšní, tak na ceny ze světových soutěží. V roce 2000 ocenili pořadatelé soutěže World Beer Cup v USA v kategorii piv plzeňského typu pivo Czech Rebel Beer z Měšťanského pivovaru Havlíčkův Brod druhým místem. Soutěže, kterou pořádá americká Asociace pivovarů ve dvouletém cyklu, se tehdy zúčastnilo 1131 piv z 371 pivovarů ze 37 zemí. V roce 2009 pak ocenili degustátoři EBS v kategorii tmavých piv plzeňského typu Rebel Černý třetím místem.

15.11.2012
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum