Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 23. 10. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Tiskové zprávy     |   Přehled všech článků


Pivovar Ferdinand vydává občasník Ferdinandovy (vy)hlášky

Zdroj: tisková zpráva   

Ferdinanda točí u Řeháků bez přestání od roku 1920. Přes nepřízeň doby, německou okupaci i vyvlastnění komunisty, zůstali hospodští v Břežanech u Prahy věrní benešovskému pivu. Zajímá Vás osud rodiny Řehákových? Nebo si raději přečtete rozhovor se sládkem, tipy na pivní recepty či trochu lechtivé téma o ženských zadečcích? Zalistujte v novém pivním občasníku Ferdinandovy (vy)hlášky.

Pivovar Ferdinand začal vydávat vlastní pivní čtení. V hospodách, kde se točí benešovské pivo, si mohou zájemci zdarma počíst v plátku Ferdinandovy (vy)hlášky. „Chtěli jsme lidem nabídnout zajímavé čtení a zpříjemnit jim chvilky během posezení u piva,“ řekl obchodní zástupce pivovaru Václav Vyvadil. Občasník se drží tematického rámce, a to propojení historické postavy Františka Ferdinanda d´Este se současnou obchodní podobou pivovaru. Lidé se tak mohou kulinářsky inspirovat v Kuchařce paní Žofie nebo si v rubrice Ferdinand vypráví přečíst o původu skutečného korunního prince. Nechybí Ferdinandova hláška, pivní vtip nebo kreativní soutěž. Pivovar vyzývá k zaslání návrhů na novou podobu pivních podtácků. Do svého soukromí pustí čtenáře sládek Jaroslav Lebeda, který prozradí, jak to má s pitím chmelového moku on a proč Pivovar Ferdinand nevaří sladká ochucená piva.

Pivní čtení by mělo být zajímavé, ne příliš těžké, poutavé a místy možná trochu i lechtivé. První Ferdinandovy (vy)hlášky čtenářům nabízí souhrn událostí, na kterých se benešovský pivovar podílel. „Jedná se o pivní slavnosti, článek o podpoře amatérského volejbalu, cyklistického závodu Železný dědek nebo výstavy fotografií ženských pozadí, “ upřesnil Vyvadil. Mezi čtenářsky nejatraktivnější určitě patří rubrika Kam na pivo. V prvním čísle pivovar zve do hospůdky v Břežanech, která má silnou rodinnou tradici. Těžkým osudem zmítaná generace Řehákových vede podnik od roku 1920. Potomek Josef Řehák vzpomíná na zabrání Němci během války, následně komunisty a strasti dědečka, který věřil, že se jednoho dne hospoda rodině vrátí.

Zajděte do hospody na benešovské pivo. Zalistujte v občasníku, dejte si k tomu Ferdinanda, užijte si pohodový večer s přáteli a nechte si ho zpříjemnit pivním čtením.

www.pivovarferdinand.cz

28.12.2012
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum