Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 23. 10. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Tiskové zprávy     |   Přehled všech článků


Vyšlo druhé číslo Ferdinandových (vy)hlášek

Zdroj: tisková zpráva   

Výroba piva z CK tanků, rozhovor s nejznámějším českým gurmetem Vladimírem Poštulkou nebo příběh rodiny Maršíků, kteří kdysi dováželi pivo ještě koňskými potahy. Druhé vydání kulturně-společenského pivního občasníku Ferdinandovy (vy)hlášky právě vychází. K dostání je zdarma v hospodách, kde se točí pivo Ferdinand a na vybraných sportovních a společenských akcích.
Pivovar Ferdinand vydává druhé číslo Ferdinandových (vy)hlášek. I tentokrát se mohou zájemci těšit na zajímavé pivní čtení. Koncept se drží úvodního prvního čísla. Čtenáři opět naleznou rubriku Kuchařku paní Žofie s pivními recepty. Novinkou je spolupráce s nejznámějším českým gurmetem Vladimírem Poštulkou, který tuto rubriku vede. „Pan Poštulka recepty nejenom vybírá, ale také k nim píše zajímavé postřehy,“ říká Václav Vyvadil z obchodního oddělení Pivovaru Ferdinand. Poštulka tak například připomíná staročeský recept pivní polévky Gramatyky nebo původně belgické karbanátky na černém pivu. S kritikem je v Hláškách také rozhovor o jeho vztahu k benešovskému pivovaru a o tzv. párování piva s jídlem.
Zásadní novinkou Hlášek je prostor věnovaný pivnímu tématu. Na celé jedné straně je rozebraná problematika výroby piva za použití cylindro - kónických tanků. „Je potřeba lidem vysvětlit, že ne každé pivo je vyráběné tradiční technologií, ale že naopak průmyslová piva výrobu obchází,“ vysvětluje sládek Pivovaru Ferdinand Jaroslav Lebeda. V Hláškách čtenáři dále najdou i příběh dvou hospod. Majitel Pivní arény u Houdů vzpomíná na vznik podniku a vysvětluje, proč po stěnách visí dresy místních hokejistů. Roman Mařík z hospody U Orfa poté připomíná rodinný příběh, kdy jeho prarodiče dováželi pivo koňskými potahy. A také jak se rodina musela vypořádat s vyvlastněním. Poslední strana čísla patří skutečným Ferdinandovým ženám v podobě článku o fotografovi Janu Svobodovy a modelce Kateřině, kterou často mladý umělec fotí s pivem Ferdinand nebo v prostorách pivovaru.

Hledejte v hospodách nové Ferdinandovy (vy)hlášky. Těšit se můžete na pohodové čtení plné zajímavých informací. A k tomu pivu něco lehkého ke čtení patří.

13.05.2013
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum