Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 23. 10. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Tiskové zprávy     |   Přehled všech článků


Krušovice hlásí další rekord: v květnu se na exkurze vydal historický počet turistů

Zdroj: Tisková zpráva   

Krušovice, 6. 6. 2013 – Výjimečným rekordem se mohou pochlubit v pivovaru Krušovice, kam každý den včetně víkendů míří kroky tuzemských i zahraničních turistů, kteří se chtějí na vlastní oči podívat, jak se vyrábí český národní nápoj – od použitých surovin až po balení do různých typů obalů. Tuto příležitost si v květnu nenechalo ujít celkem 6 847 lidí, což je v historii exkurzních programů nejvyšší počet návštěvníků za jeden měsíc. Exkurze se v Krušovicích pořádají již 15 let.

Vysokou návštěvnost ovšem v pivovaru zaznamenali i v dalších uplynulých měsících letošního roku. „Od 1. ledna do 31. května Královský pivovar Krušovice navštívilo celkem 23 867 lidí, což je rovněž nejvíc v jeho historii. Oproti stejnému období loňského roku to představuje nárůst o 3 809 turistů,“ uvedl expert na exkurze Josef Helebrant. Celý rok 2012 přitom byl s 50 369 turisty co do návštěvnosti rekordní a zatím nejlepší v historii. Podle současných čísel ovšem lze reálně očekávat, že v roce 2013 pivovar přivítá ještě více lidí.

Vysokému zájmu o prohlídky nahrává i fakt, že se návštěvníci od dubna loňského roku vydávají na vylepšenou exkurzní trasu. Kromě odborného výkladu si prohlížejí i fotografie a informační panely, jejichž smyslem je přiblížit jak používané suroviny, tak klasickou technologii výroby piva. Všichni zájemci se dozvědí spoustu informací o jednotlivých provozech i historii pivovaru, odkud se pivo kdysi vozilo i císaři Rudolfu II. na Pražský hrad. Hosty po pivovaru provádějí kvalifikovaní průvodci, kteří hovoří několika světovými jazyky.

Skladba turistů je pestrá: nejvíce lidí jezdí z východní Evropy, konkrétně z Ukrajiny a Ruska, kde je krušovické pivo ceněné a známé. Návštěvníci ale přijíždějí i z velmi vzdálených míst, jakými jsou Austrálie, Japonsko či Izrael. Od loňska začali Krušovičtí registrovat vyšší zájem o exkurze ze strany českých krajanů, kteří trvale žijí v zahraničí, například v USA či Kanadě. Zemi svých předků tak poznávají i lidé, kteří se už v cizině narodili. Pivovar podle J. Helebranta začínají stále častěji objevovat Češi, což je výsledek dobrých marketingových aktivit a znalosti produktů značky Krušovice, například z televizních reklam.

Po zhruba hodinové exkurzi plnoletí návštěvníci pivo ochutnají. Cena základního vstupného s degustací a suvenýrem činí 150 korun.

Objednávky exkurzí jsou možné na e-mailové adrese exkurze@krusovice.cz.

07.06.2013
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum