Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Tiskové zprávy     |   Přehled všech článků


Slavnosti pivovaru Ostravar roztančily Ostravu. A poprvé v historii akce bylo vyprodáno.

Zdroj: Tisková zpráva   

Ostrava 9.června.2013 Hvězdy české a slovenské hudební scény, nabídka piv čepovaných přímo z ležáckého sklepa a příjemné počasí. To byla kombinace, které v sobotu odpoledne na obnovenou tradici největšího pivního svátku na Ostravsku přilákala přes jedenáct tisíc lidí. A protože kapacita areálu pivovaru je omezená, organizátoři odpoledne ukončili prodej a ohlásili, že je vyprodáno. Roztančené publikum bylo u vytržení především při vystoupeních Richarda Krajča, Tomáše Kluse a Horkýžů Slížů.

Dnes se jasně ukázalo, že myšlenka vrátit Slavnosti zpět na ostravskou kulturní scénu bylo dobré rozhodnutí,“ říká vrchní sládek pivovaru Ostravar Roman Richter. Právě on při svém příchodu do Ostravy o obnovení letité tradice hodně stál. „Pivo a pivovar je téma, které lidi přirozeně zajímá. V případě, když ho spojíte s dobrou hudbou, pak to platí dvojnásob. Jsem rád, že se u nás v pivovaru lidé dobře bavili

Celkem se v sobotu v Ostravaru představilo 13 kapel. Zatímco na hlavní hudební scéně vystupovala česká a slovenská špička, na nádvoří se představily skupiny, kterým teprve bude patřit budoucnost. „Ostravar vždy dával šanci mladým talentovaným kapelám dávno před tím, než se z nich staly hvědy,“ říká manažerka značky Zuzana Cieciotková a dodává. „Vůbec bych se nedivila, kdyby se za pár let zdejší kapely posunuly na naši hlavní scénu. Stejně jako například Tomáš Klus, který ještě jako neznámý umělec v Ostravě vystupoval před 5 lety.Dnes mu patřilo jedno z nejúspěšnějších vystoupení na hlavní scéně.

Slavnosti pivovaru před druhou hodinou oficálně zahájil jeho vrchní sládek Roman Richter. Po něm vytoupili hvězdní Kryštof. A byl to ten nejlepí možný začátek. Skupina opět předvedla, proč patří mezi nejoblíběnější i nejkvalitnější české kapely dneška. Energie z Richarda Krajča i celé kapely sršela, hit střídal hit a publikum se poprvé dostalo do varu.

Lidé si kromě bohaté hudební produkce vychutnávali i pestrý doporovodný program. Návštěvníci se mohli zúčastnit exkurzí, soutěží a nechat se zajímavě vyfotit nebo si pořídit karikaturu. No a samozřejmě ochutnat některé z 6 druhů piv, které byly va nabídce. Včetně piv, které se čepovaly přímo z ležáckého sklepa.

Nejvíce na odbyt šla naše letošní novinka Ostravar Nefiltr,“ prozradil vrchní sládek Roman Richter s tím, že celkem lidé v sobotu vypili přes 26 tisíc půllitrů piva.

12.06.2013
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum