Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Tiskové zprávy     |   Přehled všech článků


Tři zlaté medaile pro piva z Velkého Března

Zdroj: Tisková zpráva   

Velkobřezenská piva slavila triumf na prestižní domácí degustační soutěži, která se v uplynulých dnech konala ve Chmelařském institutu s.r.o. v Žatci u příležitosti Žatecké Dočesné. Piva Zlatopramen 11, Březňák tmavý výčepní a Březňák 14% nenašla ve svých kategoriích žádného přemožitele a skončila ve všech třech případech na prvních místech.

Zlatopramen, který zvítězil v kategorii Světlý ležák 11°, je hutnější pivo plné chuti. Má zlatou barvu, bohatou pěnu, jemné chmelové aroma a příjemnou hořkost. Zlatopramen je lídrem mezi jedenáctkami na českém pivním trhu. Vaří se v pivovaru Velké Březno.

Březňák tmavý výčepní, soutěžící v kategorii tmavých výčepních piv, má příjemně lahodnou karamelovou chuť, čistou vůni a typickou tmavou barvu. Sládci ho vaří podle tradiční receptury ze čtyř druhů sladů. Charakter piva příjemně dokresluje použitý chmel.

Třetí oceněné pivo, Březňák 14%, vyhrál v kategorii Speciální pivo světlé. Jde o uleželý speciál s vyšším obsahem alkoholu, který má plnou chuť i hořkost a sytě zlatou barvu. Pro Březňák 14% je to letos už třetí ocenění z degustačních soutěží v řadě: na Zlaté pivní pečeti v Táboře skončil druhý, na pivu České republiky v Českých Budějovicích třetí.

Tradiční Dočesné, která se u příležitosti dokončení sklizně chmele letos konala už po šestapadesáté, se každoročně účastní pivovary z celé České republiky. V degustační soutěži, jejímž odborným garantem je Chmelařský institut, soutěží piva vařená právě ze žateckého chmele. Svým významem soutěž patří mezi pět nejdůležitějších, které se v ČR konají, a její výsledky jsou tudíž mezi pivovarníky velmi ceněné. Letos se degustací zúčastnilo 27 pivovarů, které do 11 kategorií přihlásily celkem 137 vzorků piv. Během dvou dnů je posuzovalo celkem 213 degustujících.

11.09.2013
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum