Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Napsali odborníci     |   Přehled všech článků


Den českého piva v ostravských hospodách

Zdroj: Tiskiová zpráva   

Pivovar Ostravar se ve spolupráci s partnerskými hospodami a restauracemi připravuje na páteční premiérový Den českého piva. Cílem nového projektu z dílny Českého svazu pivovaru a sladoven je vytvoření celonárodní tradice oslavy českého piva, do kterého se chystá letos zapojit přes 800 hospod po celé zemi.

Na Ostravsku se v pátek do oslav zapojí rovná padesátka našich hospod,“ prozradil vrchní sládek ostravského pivovaru Roman Richter, který se již dříve nechal slyšet, že si české pivo svůj vlastní svátek rozhodně zaslouží a že páteční den považuje za začátek nové pivovarské tradice v zemi.

České pivo je národní poklad a je třeba o něj patřičně pečovat.Během letošního prvního ročníku nového svátku chceme lidi pozvat především do hospod a restaurací, kam v poslední době chodí stále méně,“ přiznává Roman Richter.

V rámci oslav Dne Českého piva nabídl Ostravar partnerským hospodám a restauracím několik možností, jak se mohou k celonárodním oslavám připojit. „Například mohou provést akci 1+1 zdarma nebo podávat k menu malé pivo zdarma. ,“ vyjmenovává Roman Richter.

Podle ostravského vrchního sládka bude převážná většina majitelů hospod a restaurací v pátek na Ostravsku volit variantu 1+1 zdarma, tzn. že hosté dostanou k jednomu zakoupenému pivu druhé zdarma. Nebude tomu tak ale všude. Třeba v hospodě Schönthal v Ostravě Vítkovicích, která je vyhlášena svým tankovým pivem, dal šéf restaurace Pavel Otava přednost propojení konzumace piva s gastronomií. V Schönthalu proto budou podávat hostům pivo zdarma k polednímu menu.

Také v jedné z nejstarších ostravských hospod u Dlouhých si spolumajitelky Kamila Janošcová a Vlada Osičková zvolily podávání třetinky piva k menu zdarma. „My máme nově v provozu asi tři týdny kuchyň, takže nám podávání piva zdarma k menu přišlo jako nejvhodnější,“ říká Kamila Janošcová.

V hospodě Jindřiška v centru Ostravy budou dávat malé pivo nejen k menu, ale také ke všem pivním pokrmům jako jsou tvarůžky, klobásy, tlačenka či utopenci. „K hlavnímu jídlu objednanému z jídelního lístku pak naši zákazníci v pátek dostanou velký Ostravar zdarma,“ prozradil majitel pivnice Jindřiška Michal Urban. I on stejně jako všichni ostatní aktivitu ČSPS vítá.

Co je den českého piva


27. září se od letošního roku stává národním svátkem všech, kteří mají rádi české pivo. Český svaz pivovarů a sladoven (ČSPS) na tento den vyhlašuje Den českého piva. Akce bude probíhat každoročně po celé České republice, v předvečer svátku svatého Václava. Dne českého piva se pod záštitou ČSPS letos zúčastní přes 800 restaurací a hospod, akci podpoří řada významných pivovarů. Oslava Dne českého piva bude probíhat v restauracích a zařízeních, která nabízejí točené české pivo, a několik stovek vybraných podniků navíc na tento den připraví speciální nabídky. Více na: www.denceskehopiva.cz.

27.09.2013
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2020 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum