Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 23. 10. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Tiskové zprávy     |   Přehled všech článků


V Krušovicích uvařili po roce pepřové pivo

Zdroj: Tisková zpráva   

Svátek hojnosti – masopust – letos opět zpestří speciální dvanáctistupňový nefiltrovaný ležák: Pepřové pivo. Po roční přestávce ho uvařili sládci v Královském pivovaru Krušovice, protože milovníci speciálních piv Pepřové vloni při hodování postrádali. Celkem Krušovičtí vyrobili 1550 hektolitrů Pepřového piva, které se rovným dílem rozdělí mezi Čechy a Moravu. Prodávat se bude ve vybraných restauracích a hospodách od 10. února do konce měsíce nebo do vyprodání zásob.

Pepřové pivo je dvanáctistupňový ležák s jemně pikantní chutí, kterou mu dodává extrakt ze zeleného pepře. Vyrábí se z českého sladu, žateckého chmele a vody z artézských vrtů. Pomalé zrání a ležení při nízké teplotě vytváří dobré podmínky pro vznik husté smetanové pěny a skvělého řízu.

Tradice vaření Pepřového piva vznikla před třemi lety v pivovaru ve Velkém Březně, autorem receptury je vrchní sládek Petr Hauskrecht, který v současnosti řídí také pivovar Krušovice. „Pepřové pivo skvěle napomáhá trávení po bujarém hodování, které k masopustu patří. Přispěje tak k dobré náladě a dá zapomenout na všední starosti,“ komentuje speciál Petr Hauskrecht.

Masopust – svátek hojnosti a dobrého jídla i pití – trvá od 7. ledna do úterý před Popeleční středou, kdy věřícím začíná čtyřicetidenní postní období do Velikonoc. Neodmyslitelnou součástí masopustní tradice je tradiční zabijačka a pivo jako křen, nyní v podobě Pepřového piva. „Jeho jemná pepřová vůně a chuť s příjemně hořkým dozvukem se k tradičnímu zabijačkovému menu skvěle hodí,“ přeje všem dobrou chuť řezník Tomáš Turek, který se letos stal tváří krušovické masopustní zabijačky.

Informace k Pepřovému pivu naleznete na stránkách www.peprovepivo.cz. Před zahájením prodeje zde bude také k dispozici seznam všech restauračních zařízení v Čechách a na Moravě, kam je možné se na Pepřové pivo vydat.

20.01.2014
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum