Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 22. 10. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Tiskové zprávy     |   Přehled všech článků


ZVU POTEZ dokončil pivovar v Etiopii

Zdroj: tisková zpráva   

Významný tradiční český dodavatel zařízení a technologií pro chemický, potravinářský a energetický průmysl ZVU POTEZ oznámil, že dokončil realizaci pivovaru v etiopském městě Maychew Town. Hodnota zakázky dosahuje 27,6 mil. eur. Moderní pivovar společnosti Raya Breweries bude slavnostně otevřen tuto neděli za účasti vysokých představitelů České republiky.

Společnost ZVU POTEZ zajišťovala realizaci pivovaru s celkovým navýšeným ročním výstavem 600 000 hl/rok. Projekt zahrnoval výrobu a dodání kompletní technologie pivovaru včetně stavebních prací a náhradních dílů. Součástí dodávky jsou také další technologické soubory nutné pro chod tohoto typu zařízení, například kotelna, trafostanice, úpravna vody, čistička odpadních vod či dieselagregát sloužící jako rezervní zdroj energie. Na montáži zařízení se přímo na místě podíleli i zaměstnanci jak společnosti ZVU POTEZ, tak také její dceřiné společnosti DIO Hradec Králové, jež byla do projektu rovněž zapojena. Celková realizace trvala 24 měsíců od podpisu kontraktu. „Rovněž již proběhla první fáze školení místního personálu, další bude pokračovat po otevření pivovaru,“ vysvětlil Vladimír Čepelík, generální ředitel ZVU POTEZ, „seznamujeme je s naším moderním zařízením a taktéž jsme jim nabídli naše specialisty pro další konzultace.

Pivovar v severoetiopském městě Maychew Town, přibližně 650 km od hlavního města Addis Abeba, vytvoří přibližně 150 – 200 nových pracovních míst, a to jak v samotném provozu, tak v navázaných službách. Z českých odborníků zůstane na místě Ladislav Pařízek, který bude pracovat jako hlavní sládek. Dodaná technologie patří mezi nejmodernější úsporná řešení v oboru pivovarnictví. Využívá energie brýdových par ve varně k ohřevu vody, zachytává CO2 při procesu kvašení pro další technologická zpracování a také obsahuje systém pro snížení energetické spotřeby.

Africký kontinent je pro nás velmi zajímavý, aktuálně máme rozpracované další obchodní příležitosti, u nichž vyhodnocujeme potenciál každého z investorů. Naše rozsáhlé reference v oboru pivovarnictví, kdy jsme již realizovali více než 200 pivovarů firmami z naší skupiny, nám umožňují pronikat na trhy od jižní Ameriky až po východní Asii,“ dodal Vladimír Čepelík.

16.02.2015
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum