Reklamní banner

Podpořte, prosím, náš server kliknutím na banner našich sponzorů nebo partnerů. Děkujeme.

Dnes je 22. 10. 2021
Svátek má:
každý dobrý pivař!

Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Tiskové zprávy     |   Přehled všech článků


Na jubilejní 15. Slavnosti Ostravar uvařil ALE Ruby

Zdroj: Tisková zpráva   

V sobotu 29. srpna se v Ostravě uskuteční patnácté Slavnosti pivovaru Ostravar. Ostravští pivovarníci pro jubilejní ročník připravili nové interprety v lineup, nové pivo i nové zážitky.

Nový pivní speciál Ostravar Ruby na uvítanou zdarma

Pro mě jako vrchního sládka je pochopitelně nejdůležitější novinkou letošního ročníku naše nové pivo. Jmenuje se Ostravar Ruby a jedná se o svrchně kvašený ALE,“ říká vrchní sládek pivovaru Ostravar Roman Richter.

Nové pivo je podle vrchního sládka uvařeno ze 3 druhů sladů moravského ječmene a ze 3 pečlivě vybraných odrůd chmele. Pivo je chmeleno natřikrát na varně a pak ještě jednou za studena na spilce. Svrchní kvašení a chmelení za studena dává Ruby nádherné ovocné aroma typické pro moderní ALE.

Ruby budeme podávat vychlazenou na 10 až 12 stupňů, aby mohly krásně vyniknout její ovocné tóny,“ prozrazuje Roman Richter s tím, že Ostravar opět dodrží tradici a všem příchozím starším 18 let nabídne na uvítanou půllitr nového piva zdarma.

Tři hudební scény a celá řada hvězd na čele s Anetou, Davidem Kollerem a balkánskou Dubiozou kolektiv

Vedle piva bude mít hlavní roli při Slavnostech pivovaru samozřejmě i hudba. Pořadatelé letos pozvali 15 kapel, které budou vystupovat celkem na třech pódiích. Na hlavním pódiu Ostravar stage vystoupí všechny hlavní hvězdy, tj. Aneta Langerová, David Koller, Michal Hrůza, Pipes & Pints nebo bosenská Dubioza kolektiv.

Do loňského ročníku bylo zvykem, že druhou scénu na Slavnostech tvořila stáčírenská rampa. To se letos změní,“ přibližuje event manažer Jan Vošta a dodává: „Na nádvoří pivovaru letos postavíme regulérní velkou druhou hudební scénu, která bude zdatně konkurovat hlavní stage. Její dramaturgie se opět ujal Richard Krajčo a očekáváme, že především osloví mladší návštěvníky.

Za budovou vrchního sládka vyroste u nákladní vrátnice ještě jedna stage. Bude se jmenovat „Ostrava žije stage“ a svůj název získala po novém projektu ostravského pivovaru s názvem „Ostrava žije“, kterým se Ostravar letos v létě snažil oživit dění v ostravských ulicích i hospodách. Kapely, které zvítězily v hlasování návštěvníků akcí, budou vystupovat právě zde.

Doprovodný program: soutěž v držení tupláků nebo bubenická škola

Součástí doprovodného programu bude opět oblíbená pivovarská škola. „Kromě informací o našich tradičních pivech Ostravar Original a Ostravar Premium získají návštěvníci i bližší podrobnosti o speciálu Ostravar Ruby,“ říká vrchní sládek Roman Richter.

Ani letos samozřejmě nebudou chybět prohlídky pivovaru. Loni se návštěvníci měli možnost podívat na spilku, letos budou zase moci ochutnat ryzí Ostravar přímo z tanku v ležáckém sklepě.

Poté, co lidé velmi pozitivně reagovali na možnost zahrát si na různé nástroje v rámci projektu „Ostrava žije“, se pivovar rozhodl zařadit do doprovodného programu Slavností také bubenickou školu. „Slavnosti jsou největším svátkem piva a hudby. V bubenické škole se návštěvníci naučí vnímat hudbu, její rytmus a bubnovat na bonga. Zároveň to je skvělý relax,“ říká Zuzana Cieciotková.

Vůbec poprvé bude Ostravar na Slavnostech organizovat soutěž v držení tupláků na čas. Jeden tuplák váží 2,4 kilogramy a český rekord v této oficiální pivní disciplíně drží Petr Němec z Bystrého na Svitavsku, který dva tupláky dokázal držet před sebou neuvěřitelných 11 minut a 27 vteřin. I Ostraváci si budou moci podobnou disciplínu vyzkoušet a ti nejlepší se poté utkají ve velkém finále přímo na pódiu.

Dále nebude chybět oblíbený fotokoutek nebo možnost si nechat nakreslit vlastní karikaturu.

Výhodnější je koupit lístky v předprodeji

Stejně jako v předcházejících letech je možné koupit v předprodeji zlevněné vstupenky. Návštěvníci ušetří nejen čas, který by museli vystát u pokladen, ale také rovnou stokorunu, o kterou jsou vstupenky v předprodeji levnější.

Všem, kteří se na Slavnosti chystají, určitě doporučuji zakoupení vstupenek v předprodeji. Buď na internetu, na pivní pohotovosti nebo v ostravských infocentrech. Od loňského roku jsme k zajištění většího pohodlí a bezpečnosti návštěvníků omezili kapacitu našeho areálu a budeme se toho držet i letos,“ avizuje závěrem Zuzana Cieciotková z Ostravaru.

Základní informace o akci:

Název: Slavnosti pivovaru Ostravar
Ročník: patnáctý
Termín: sobota 29.8.2014
Místo: Pivovar Ostravar, Ostrava
Vstup otevřen od 12:00 hod.
Cena zlevněných vstupenek v předprodeji: 250 Kč
Cena vstupenek na místě: 350 Kč

Kompletní Program:

Ostravar stage:

14.45 Pipes&Pints
16.20 Michal Hrůza
17.55 Aneta Langerová
19.30 David Koller
21.10 Dubioza kolektiv

Kryštof stage:

13.40 Donaha
15.35 Light and Live
17.10 Mirai
18.45 Slza
20.25 The Fejk

Ochutnávka nového piva Ostravar Ruby:

Od 12.00 – první půllitr zdarma

Exkurze s degustací piva v ležáckém sklepě:

Od 13.00 do 18.00 v patnáctiminutových intervalech (délka trvání exkurzí je 30 minut)

Pivovarská škola

13.20, 14.35, 15.50 (délka trvání výukového cyklu je 60 minut)

26.08.2015
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum