Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Tiskové zprávy     |   Přehled všech článků


Dny českého piva startují 27. září a potrvají celý týden

Zdroj: Tisková zpráva   

Praha 8. 9. 2015 – Český svaz pivovarů a sladoven (ČSPS) uspořádá již třetí ročník akce Den českého piva, která se letos navíc rozšiřuje na celý týden a mění název na Dny českého piva. V letošním roce předpokládají organizátoři aktivní zapojení na 6 000 podniků, což je o polovinu více než v zatím rekordním loňském roce. Akce odstartuje tradičně 27. září, v předvečer svátku sv. Václava, který je patronem českého piva. Oslavy pak završí Den otevřených pivovarů, který je naplánovaný na sobotu 3. října 2015.
Dny českého piva budou zahájeny v jednotlivých podnicích v neděli 27. září v 18.00 symbolickým narážením sudů piva. Ve vybraných městech se slavnostního zahájení zúčastní také sládci, starostové a další představitelé města. Přestože spotřebitelé mohou Dny českého piva oslavit v kterémkoliv svém oblíbeném podniku, akci navíc aktivně podpoří na 6 000 restaurací a hospod po celé České republice, které si pro tuto událost připravily nejrůznější speciální nabídky, jako například speciální pivní menu, pivní speciály nebo návštěvu místního sládka.

Milovníci piva ocení také letošní novinku a sice Den otevřených pivovarů, který se uskuteční v sobotu
3. října. V tento den se otevřou brány zúčastněných pivovarů po celé České republice a řada z nich zůstane pro návštěvníky přístupná až do pozdních večerních hodin. Prohlídky jsou určené široké veřejnosti a budou doplněny netradičním programem, který přinese zajímavé informace jak laikům, tak i pivním nadšencům.

Ze Dne českého piva se již za dva roky vytvořila tradice, která zajímá nejen konzumenty, ale i pivovary a restaurace. Proto jsme se rozhodli tyto oslavy rozšířit na Dny českého piva a přidat nový prvek – Den otevřených pivovarů. Věřím, že během pár let se z události může stát skutečný celonárodní svátek pro všechny, co mají rádi české pivo a chtějí ho s námi oslavit,“ uvedl František Šámal, předseda ČSPS.

Cílem Českého svazu pivovarů a sladoven je vybudovat silnou tradici oslav Dnů českého piva a současně posílit konzumaci čepovaného piva, která dlouhodobě klesá na úkor lahvového. Letošní ročník opět podpoří dvě desítky pivovarů a minipivovarů, které reprezentují přes 90 % tuzemského pivovarského trhu. Další informace o letošním ročníku Dnů českého piva budou dostupné na webových stránkách http://www.dnyceskehopiva.cz, včetně postupně aktualizovaného seznamu zúčastněných podniků.

08.09.2015
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum