Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Ostatní články     |   Přehled všech článků


Zlatý pohár PIVEX, Salima a festival minipivovarů 2016 v Brně 17.-20.2.2016

Zdroj: Z. Vašíček   

V polovině února 2016 se opět příznivci nejen minipivovarů dočkají - čeká je velký svátek v Brně na výstavišti a v přilehlých prostorách městské části, rozkládající se mezi Starým Brnem ("Oltec") a vilovou čtvrtí Pisárky (Schreibwald), na které ještě před zhruba stoletím bylo velké pole, kde rostla především košťálová zelenina, zelí, karfiol a proháněli se zde zajíci...(trocha historie...).

Oproti loňskému roku, kdy v polovině ledna 2015 byly vyhlášeny výsledky soutěže Zlatý pohár PIVEX pivo 2015 a souvisejících soutěží, pořádaných tradičně spol. SNIP + CO z Brna, jde letos o ročník 24., který je svázaný i s veletrhem SALIMA. Ten má na BVV dvouletou periodicitu a loni se nekonal. Před rokem se ze 13 přihlášených pivovarů skvěle umístil např. Kozel, z východu republiky pak hned 4 vzorky pivovaru Holba ze skupiny PMS bodovaly v různých kategoriích.
Tradičně vždy šlo o soutěž lahvových piv, ale letos se pokračuje i v "zánovních" výčepních kategoriích, již 3. ročník - odnož soutěže se nazývá Zlatý soudek Pivex a zdá se, že se právě sem pomalu přelévá zájem přihlašovatelů. Tato soutěž je vyhlášena ve spolupráci s Veletrhy Brno a též s Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským Praha (ten má pobočku i v Brně - Husovicích). Soutěžní degustace proběhne v úterý 16.2.2016 v pavilonu V brněnského výstaviště - zóna Pivex, za asistence odborných výčepních a dodavatelů techniky, jimiž jsou např. Linde Gas (plyn Biogon) a Thermotechnika Bohemia. V soutěži tradiční, trvající již od 90. let, s "lahvovými" kategoriemi se kromě velkých pivovarských skupin objevují letos z těch menších pivovarů např. Nymburk, Havlíčkův Brod, Pardubice. Ostatně každou, i tu opravdu kvalitní soutěž, je třeba postupně inovovat - vždyť za rok bude soutěž Zlatý pohár PIVEX slavit již kulatých 25 let ! Proto i pomalý posun od lahváčů k soudkům...I tak zůstávají hlavními kritérii hodnocení : plnost, chuť, říz, vůně a hořkost.
Letos je přihlášených pivovarů více - 15 s celkem 45 značkami různých piv. Tradičně je hodnocení anonymní a dvoukolové - poprvé se sešli porotci v listopadu 2015 a další kolo hodnocení proběhlo 27. ledna 2016 v tradičních prostorách hotelu Voroněž. Na tiskové konferenci, konající se během degustací, promluvil i nestor českého pivovarnictví, pan Antonín Kratochvíle, který si mj. posteskl, že kvůli vyvrcholení problémů s názvoslovím piv budeme letos zřejmě již naposledy testovat a vyhlašovat v kategoriích výčepních piv a ležáků...Nicméně je zřejmé, že zvláštní ocenění "Privilegium 11" bude letos zcela jistě uděleno a zdá se, že další ocenění, absolutní vítěz celého soutěžního ročníku v daném roce - "Champion Zlatý pohár PIVEX - pivo 2016", bude pokračovat i v kulatém ročníku příštím.

S potravinářskými veletrhy SALIMA souvisí i festival minipivovarů, kam je přihlášeno více než 100 piv z 35 minipivovarů z celé ČR. Zde budou mít možnost i návštěvníci, v již zmíněné zóně pav. V a dále i v křídle tradiční budovy pavilonu A2, se seznámit s těmito pivy, po uhrazení dalšího zvláštního vstupného (základní vstupenky na veletrh SALIMA zde neplatí) - podmínky viz níže. Osobně doporučuji si udělat předem seznam minipivovarů a piv, které chci ochutnat a zakoupit "dotočnou" od 17 hodin za 200 kč, v případě snahy ochutnat opravdu jen pár vzorků, které Vám třeba někdo doporučil, se vyplatí spíše "polední" varianta za 100 kč - ovšem pro toho, kdo má zrovna čas nebo si může vzít dovolenou...Detaily viz níže:

Na brněnském FESTIVALU MINIPIVOVARŮ 17.-20.2.2016 při veletrzích SALIMA se návštěvníci v zónách zaslíbených pivu - obdelníkový pav. V s "vlnitou střechou" a naproti pav. A2 (křídlo) - mohou setkat hned se 3 druhy vstupenek při příchodu do těchto prostor - a to:

V době od 11:00 do 13:00 hod.Vstupenka za 100 Kč - na 5 degustačních kuponů – návštěvník může ochutnat až 5 vzorků, ale kupony se pak dají libovolně dokupovat – do 13.00 hodin za 100,-- kč , resp. po 13.00 h za níže uvedených podmínek

V době od 13:00 do 17:00 hod.Vstupenka za 270 Kč - na neomezenou pivní konzumaci, návštěvník je označen barevnou ID páskou na ruku pro daný den.
V době od 17:00 do 18:00 hod.Vstupenka za 200 Kč - opět na neomezenou konzumaci, návštěvník je označen barevnou ID páskou pro daný den, tzv. „dotočná“.

V ceně vstupenky je seznam pivovarů se situačním plánkem, sklo (ale můžete si přinést i vlastní...). Návštěvníci budou označováni pro vstup ID páskami, které budou různě barevně odlišeny podle dnů. Tato identifikace slouží i jako "vrácenka" v případě opuštění zóny např. pro využití WC, občerstvení apod. Degustační vzorek je stanoven na „přibližně 1 dcl“.

Přeji Vám skvěle naladěné chuťové a čichové receptory, včetně těch zrakových vjemů, ať si objevíte "své favority a skryté pivní poklady" a později třeba i návštěvou minipivovarů podpoříte ten který konkrétní region ČR.
Z Brna zve Zbyněk Vašíček, volný novinář

07.02.2016
Reakce na tento článek: Reaguj
1: 1
farhanfar: nya untuk melayani dirinya sendiri. ini ke 17
Pabrik sch 40
Pabrik sch 40
Supplier Plat besi
Supplier besi siku
undangan pernikahan ala india
Pabrik Besi H beam
Pabrik Besi Unp Baja
Pabrik besi wf
Distributor besi beton psi Ulir Polos
Distributor besi Pipa sch 80 baja
Distributor besi Pipa sch 80 baja
Supplier besi h beam
Supplier Plat besi plat kapal
Pabrik Besi Beton
Distributor Besi Cnp Baja
Distributor Besi Beton
Distributor besi beton perwira
Harga besi Pipa sch 80 baja
Harga besi Pipa sch 80 baja
Supplier besi wf
Supplier besi h beam baja
undangan pernikahan simple
www.sentrabesibaja.com
Supplier Besi Cnp Baja
Harga Besi Beton
Distributor besi beton PAS
Jual besi Pipa sch 80 baja
Jual besi Pipa sch 80 baja
Supplier wiremesh
Supplier besi cnp
undangan pernikahan bermanfaat
Distributor Welded Beam T beam King Queen Cross Castellated Beam
Agen Besi Cnp Baja
Jual Besi Beton
Distributor besi beton master steel ms
Supplier besi Pipa sch 80 baja
Supplier besi Pipa sch 80 baja
Supplier besi unp
www.gudangbesibaja.com
undangan pernikahan islami
Distributor Bondek Cor
Toko Besi Cnp Baja
Supplier Besi Beton
Distributor besi beton ksty
Toko besi Pipa sch 80 baja
Toko besi Pipa sch 80 baja
Supplier besi cnp
Pabrik besi Wf Baja
undangan pernikahan amplop surat
Distributor Atap Spandek Sni
Jual Besi Cnp Baja
Toko Besi Beton
Distributor besi beton krakatau steel
Agen besi Pipa sch 80 baja
Agen besi Pipa sch 80 baja
Supplier besi hollow
Pabrik bondek
undangan pernikahan bentuk dompet
Distributor Plat Bordes Kembang
Harga Besi Cnp Baja
Agen Besi Beton
Distributor besi beton jcac
Pabrik besi Pipa sch 80 baja
Pabrik besi Pipa sch 80 baja
Supplier besi beton Sni Ulir Polos
Pabrik wiremesh
undangan pernikahan chinese
Distributor Plat Besi Hitam
Pabrik Besi Cnp Baja

Zde můžete reagovat na článek:
Jméno:
Nadpis:
Reakce:
   
Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2018 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum