Pivobraní v Náchodě

Pivofest v Turnově
Chmelařský institut Žatec

Starší články naleznete zde

Článek z kategorie: Tiskové zprávy     |   Přehled všech článků


Jablonecká restaurace Radnice je otevřena

Zdroj: Tisková zpráva   

29. února 2016 byla slavnostně otevřena restaurace Radnice v Jablonci nad Nisou. Prostory, ve kterých byla od 90. let minulého století restaurace Adam a Eva, vysoutěžil v červnu 2015 Pivovar Svijany, který bude mít prostory v dlouhodobém nájmu. Restaurace Radnice bude dalším svijanským podnikem nabízejícím většinu skvěle ošetřených svijanských piv v čepované podobě. Nekuřácký podnik pojme až 96 osob a založen bude na kvalitní české kuchyni připravované z tuzemských surovin od lokálních dodavatelů.

Na strategickém místě v srdci Jablonce nad Nisou byla od 90. let minulého století restaurace Adam a Eva. Po neshodách s nájemcem město vypsalo v roce 2014 výběrové řízení, z nějž vzešel vítězně v červnu 2015 Pivovar Svijany. V červenci 2015 pak byla zahájena rekonstrukce ve spolupráci s vybraným provozovatelem nové restaurace Radnice, společností Franko & Lukas.

Jedná se o strategické místo v centru města a záleží nám na tom, aby restaurace byla kvalitní a uměla obhájit prestižní místo na náměstí. Výběru nájemce jsme proto věnovali zvýšenou pozornost,“ konstatuje jablonecký primátor Petr Beitl. Do výběrového řízení se původně přihlásilo 15 zájemců, komise pak vybírala ze sedmi z nich a v posledním kole se rozhodovalo ze tří. Výběrová komise posuzovala plánované úpravy prostoru, byla diskutována částka k proinvestování a také otázka následného smluvního vztahu. Partnerem města se nakonec stal Pivovar Svijany a provozovatelem restaurace společnost Franko & Lukas. „Svijanský pivovar dokázal v sousedním Liberci, že provozovat restaurace umí a věřím, že jsme vybrali dobře a v centru Jablonce vznikne místo, kam budou lidé rádi chodit a střed města ožije,“ doufá primátor Beitl.

Rekonstrukce, na které se podílely všechny zapojené subjekty, vyšla na 12 mil. Kč a výsledkem je tradiční svijanská pivnice. Věříme, že se zařadí mezi naše nejlepší restaurace v Jablonci nad Nisou,“ říká Roman Havlík, ředitel Pivovaru Svijany a dodává: „Podnik zahájil provoz na začátku února 2016 a už teď vidíme, že se těší velkému zájmu. Během prvních 3 dnů od otevření se zde vytočilo 2000 našich piv.

Nová pivnice navazuje na koncept svijanských značkových restaurací, architektonicky se na proměně podílelo studio VAXO, jehož rukopis nese i nedávno znovuotevřená svijanská pivnice v Praze U Rokytky. Na ploše 298 m2 je k dispozici 96 míst k sezení a výčep nabídne 7 stálých piv z Pivovaru Svijany – Svijanský Máz, 450, Rytíře, Kvasničák, Kněžnu, pšeničný Weizen a nealkoholického Vozku. „I když bychom rádi v Jablonci vytvořili svijanskou tankovnu, z prostorových důvodů to zde nebylo možné. Abychom uspokojili chuťové buňky našich příznivců, nainstalovali jsme do podniku alespoň pípu s největším počtem kohoutů v regionu. Věříme, že díky široké nabídce si tu přijde na své opravdu každý,“ říká Roman Havlík. Zákazníci se mohou těšit na vysokou kvalitu piv z českého regionálního pivovaru – velká výtoč i pravidelná sanitace výčepu zaručuje, že pivo teče z kohoutů vždy v perfektní kondici.

Restaurace Radnice se zaměřuje na českou kuchyni s důrazem na kvalitu surovin. „Ty odebíráme především od lokálních dodavatelů,“ říká Luke Karaqi, provozovatel podniku a doplňuje: „Zákazníci k nám mohou přijít téměř v kteroukoliv denní dobu. Ve všední dny otvíráme už v 7 hodin a připravujeme snídaně, v poledne je pro hosty připravené denní menu za zvýhodněné ceny a samozřejmě nechybí ani stálý jídelní lístek. Jídla se snažíme téměř denně obměňovat a stále tak naše hosty překvapovat.

Fotografie nové pivnice v tiskové kvalitě naleznete zde: http://bit.ly/RestauraceRadnice

Zajímavosti z rekonstrukce:
• Na podlahách je dlažba (150 m2) a vinyl (160 m2)
• 20 oken bylo repasováno
• Celkem bylo odvezeno 140 t stavebního odpadu na skládku
• Stavební dělníci odpracovali na rekonstrukci 6 500 hodin
• Nábytek je vyroben především z modřínu, kterého se spotřebovalo 8 611 kg
• Na čalounění bylo spotřebováno 93,45 m2 materiálu
• Výroba nábytku zabrala 2 323 hodin
• V restauraci je 219 svítidel, z toho 51 s logem Pivovaru Svijany vyrobených na míru v Itálii
• Vnitřní kanalizace je dlouhá 164 m
• Vnitřní vodovod měří 372 m

01.03.2016
Reakce na tento článek: Reaguj
Na tento článek zatím nikdo nereagoval. Můžete být první, kdo zareaguje!

Vkládání reakcí bylo dočasně pozastaveno

Doporučujeme: Spojovací materiál. Nabízí široký výběr matice, šroubky, hmoždinky, vruty a další spojovací materiál


 

 

Copyright © 1998 - 2021 Drahomír Míša, designed by Mikebike, code by Kulpa, Otry

Doporučujeme:

    You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'and url = ''' at line 1
  • WINE.CZ - vinařský a vinohradnický server - moravské víno - aktuality, diskuse, akce
  • CATFISH.CZ - catfish, sumci, čeledi, potrava, nemoci, fotky, forum