logo

EXPRES INFORMACE 10/98

Co najdete v čísle 10/98



Z výzkumu a praxe
Rubrika obsahuje materiály z Medzinárodné pivovarnické a sladovnícké konferencie, konané v Bratislavě v dubnu t.r.
Články Ing. Kellnera, CSc. "Cizorodé látky v pivovarství české republiky a Slovenska současnýma očima" a S. Baxy a kol. "Efektívne využitie obchodne nerealizovateľného piva vznikajúceho v procese výroby" doplňují souhrny všech sdělení a posterů, přednesených na konferenci.
Legislativa v nápojovém průmyslu Rubrika Legislativa v nápojovém průmyslu je zaměřena na některé praktické aspekty problematiky HACCP, konkrétně na metodiku zpracování plánu systému kritických bodů ve sladovnách. Autorem příspěvku je Ing. L. Černý.
Informace z EBC Informace z EBC přinášejí zprávu Ing. V. Kellnera z 87. zasedání analytické komise EBC v Linci.
Zprávy Ve Zprávách najde čtenář článek Ing. J. Šavla "Význam destilace a přehánění vodní párou v pivovarské laboratoři" s některými praktickými poznatky, výsledkovou listinu Mezinárodní soutěže piv v Burtonu upon Trent
překlad článku "Ruské pivovarství - problémy a úkoly" z ruského časopisu PIVA A NAPITKI, přehled diplomových prací absolventů Katedry biochemické technologie CHT STU Bratislava a řadu kratších příspěvků (mj. o výsledku analýzy zajímavého nálezu - 50 let starého piva).
Ekonomie a marketing Rubrika Ekonomie a marketing je tentokrát zaměřena na problematiku tvorby cen. Článek "Pekelně se soustředit na ceny" napsal Dr. J. Kurz.


Číslo 10 obsahuje dále některé články z ruského časopisu PIVA,
přehled článků z denního tisku a přílohy - Zpravodaj ČSPS a Expres informace.



©Drahomír Míša   ©Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, Praha   HOME